Lynne Skrevet 3. mars 2012 #1 Skrevet 3. mars 2012 Hva synes dere om guttenavnet Noel? (Det uttales nOel, ikke NoeL)
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2012 #2 Skrevet 3. mars 2012 Fint, men kanskje litt vanskelig å uttale.
Lynne Skrevet 3. mars 2012 Forfatter #4 Skrevet 3. mars 2012 Fint, men kanskje litt vanskelig å uttale. Synes du? Jeg synes det er ganske rett ut jeg da
inimini Skrevet 3. mars 2012 #5 Skrevet 3. mars 2012 Desverre! Liker ikke! Syns det høres rart ut. Hvorfor ikke Joel?
Lynne Skrevet 3. mars 2012 Forfatter #6 Skrevet 3. mars 2012 Desverre! Liker ikke! Syns det høres rart ut. Hvorfor ikke Joel? Synes det er nydelig også, desverre er det liksom 'tatt' i kretsen her..
Leirha Skrevet 3. mars 2012 #8 Skrevet 3. mars 2012 Hva synes dere om guttenavnet Noel? (Det uttales nOel, ikke NoeL) Meen, for meg ble det unaturlig å uttale det med trykk på O'en. Kanskje det som en mener i denne tråden, at det er vanskelig å uttale? For det må kanskje presiseres at det er trykk på O'en og ikke uttales rett ut som det skrives. Men jeg likte begge måtene å uttale på, men fortrekker den rett ut, tror jeg.
Lady lovely locks Skrevet 3. mars 2012 #9 Skrevet 3. mars 2012 Kjempe fint navn, det kan du absolutt bruke. Stort pluss i mine øyne at det er såpass sjeldent. Men jeg er mest vandt til å høre navnet på jenter.
Lady lovely locks Skrevet 3. mars 2012 #10 Skrevet 3. mars 2012 Kjempe fint navn, det kan du absolutt bruke. Stort pluss i mine øyne at det er såpass sjeldent. Men jeg er mest vandt til å høre navnet på jenter.
sommertiara Skrevet 3. mars 2012 #11 Skrevet 3. mars 2012 Liker ikke, tenker på jentenavnet Noelle og jul på fransk.
Lynne Skrevet 3. mars 2012 Forfatter #12 Skrevet 3. mars 2012 Hva synes dere om guttenavnet Noel? (Det uttales nOel, ikke NoeL) Meen, for meg ble det unaturlig å uttale det med trykk på O'en. Kanskje det som en mener i denne tråden, at det er vanskelig å uttale? For det må kanskje presiseres at det er trykk på O'en og ikke uttales rett ut som det skrives. Men jeg likte begge måtene å uttale på, men fortrekker den rett ut, tror jeg. Vel, jeg synes at å lese det rett ut sånn som det står, blir med trykk på O'en jeg da :-P Hvis det legges trykk på L, blir det mer jentenavn, synes jeg. Som Noelle
Lille lysglimt 2 Skrevet 3. mars 2012 #13 Skrevet 3. mars 2012 med den uttalelsen så betyr det Jul på fransk bare så du vet det ;-) Er liksom fint, men jeg hadde ikke kalt ungen min Christmas...
Lynne Skrevet 4. mars 2012 Forfatter #14 Skrevet 4. mars 2012 med den uttalelsen så betyr det Jul på fransk bare så du vet det ;-) Er liksom fint, men jeg hadde ikke kalt ungen min Christmas... Det blir vel heller noeL som er jul på fransk?
Leirha Skrevet 4. mars 2012 #15 Skrevet 4. mars 2012 med den uttalelsen så betyr det Jul på fransk bare så du vet det ;-) Er liksom fint, men jeg hadde ikke kalt ungen min Christmas... Det blir vel heller noeL som er jul på fransk? Jo, det er sant at noeL er jul på fransk, og minner om Noelle som er et fransk jentenavn.. Men gutteversjonen blir utalt noeL, mens jenteversjonen blir nåeL. Men siden dette uansett er et uvanlig navn i Norge og uttalen er usikker (kommer jo an på dialekt og bakgrunn du har for navnet når du leser det), så skal du ikke se vekk ifra at du må poengtere hvordan det skal uttales. En ting er om du bor i Irland eller Frankrike, men i Norge blir det ukjent.
Lynne Skrevet 4. mars 2012 Forfatter #17 Skrevet 4. mars 2012 med den uttalelsen så betyr det Jul på fransk bare så du vet det ;-) Er liksom fint, men jeg hadde ikke kalt ungen min Christmas... Det blir vel heller noeL som er jul på fransk? Jo, det er sant at noeL er jul på fransk, og minner om Noelle som er et fransk jentenavn.. Men gutteversjonen blir utalt noeL, mens jenteversjonen blir nåeL. Men siden dette uansett er et uvanlig navn i Norge og uttalen er usikker (kommer jo an på dialekt og bakgrunn du har for navnet når du leser det), så skal du ikke se vekk ifra at du må poengtere hvordan det skal uttales. En ting er om du bor i Irland eller Frankrike, men i Norge blir det ukjent. Jeg skjønner hva du mener, men nå vil jo jeg at det skal uttales nOel, eller Nôel. Synes det er penere, og det gir vel ikke den samme assosiasjonen til jul?
pinoisme Skrevet 4. mars 2012 #18 Skrevet 4. mars 2012 Ville uttalt det NOel og synes ikke det er rart eller vanskelig. Noel er gutt, Noelle jente. Ikke helt min stil, men et helt ok navn!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå