M.I.A Skrevet 1. mars 2012 #1 Skrevet 1. mars 2012 Var ei venninne som mente jeg skulle gjøre det, fordi babyene etterhvert dytter disse inn i munnen. Men tørker de ordentlig, da? Har jo sånne store terninger i plysj, disse må jo ta ett år å tørke.. Hva gjør dere?
cheni Skrevet 1. mars 2012 #2 Skrevet 1. mars 2012 Tørker helt fint, bare heng de opp Jeg vasker de ganske ofte, også de som lager lyd. Trodde ikke de kom til å tåle det, men så langt har det faktisk gått bra Hadde ikke vært like nøye om jenta mi hadde vært frisk, men må gjøre mitt beste for å unngå bakterier.
Gjest Kira med en av hver Skrevet 1. mars 2012 #3 Skrevet 1. mars 2012 Nei, jeg har aldri vasket slike ting på forhånd. Vasker det heller når det kommer gulp, mat eller lignende på dem:)
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 1. mars 2012 #4 Skrevet 1. mars 2012 Alt som kan puttes i munn eller være mot huden, vaskes før bruk uansett hva det er! Mini på 3 mnd putter jo leker i munnen, plysj, plast, kluter osv.. ALT går inn og da skal det være rent! Det vaskes på 60 grader og tørkes i trommel (stort sett det meste)
Håpefull77 Skrevet 1. mars 2012 #5 Skrevet 1. mars 2012 jeg vasker det meste, tøydyr/terninger sentrifugeres maks og henges til tørk om de ikke går i tørketrommelen. Til og med duplo får seg en runde i vaskemaskinen, men det er etter at vi har hatt besøk som har gulpet på de. Putter i vaskepose og ullprogram, fungerte som bare det.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2012 #6 Skrevet 1. mars 2012 Nei. Og bikkja får slikke ungen i ansiktet. Hun har aldri vært syk.
Hobbiten Skrevet 1. mars 2012 #7 Skrevet 1. mars 2012 Ja, hvis jeg ser det er skittent eller gulp. Skyller for hånd. Har også hund og baby sleiker på gulvet...helt umulig å holde alt de putter i munnen rent vasker ikke nye leker.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2012 #8 Skrevet 1. mars 2012 Shit, her var det mange som var redde for basselusker. Regner med at barna deres er ganske små enda. Er nok redd dere må jekke litt på kravene når ungene blir litt større og begynner å bevege seg selv. Da slikkes det og stappes i munnen over en lav sko! Lykke til :-)
Ellois Skrevet 1. mars 2012 #9 Skrevet 1. mars 2012 Har vurdert å vaske noen av lekene her. Mest for lukta sin skyld. De som han har gulpet grøt og diverse på. Men alt kan jo ikke vaskes i maskinen heller, så får vel ta det for hånd. Ellers har vi vel mer eller mindre gitt opp kampen mot basselusker, med 2 katter og 1 hund. Poden jukker seg av gym-matta hele tida, klasker hendene i gulvet og stapper de i munnen etterpå. Juhuuu... Men han har heller ikke vært syk av noe slag foreløpig. *bank i bordet!* Han er 7 mnd.
abella Skrevet 2. mars 2012 #10 Skrevet 2. mars 2012 Jeg er dessverre ikke flink nok til å vaske plast og tøyleker før bruk. De bør absolutt vaskes. Ikke på grunn av bakterier, men pga kjemikalier og fargestoffer som finnes i de fleste materialer. Det er av samme årsak man skal vaske klær og sengetøy før bruk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå