førstegang...1 Skrevet 24. februar 2012 #1 Skrevet 24. februar 2012 Jenta mi skal ha meg med på alt. Er umulig for meg å lage middag, gå på pc´n eller noe som helst. Skal jeg på do så følger hun med meg. Hun har i grunn alltid vært sånn. Er det fordi jeg er for "snill" og ikke bare lar henne grine mens jeg må gjøre mitt?
Gjest Lykke Fryd ♥ Skrevet 24. februar 2012 #2 Skrevet 24. februar 2012 Kjenner til den og man vet at man har "mistet" alt av privatliv når den lille håpefulle offentlig proklamerer "mamma tisse do!" i kassakøen på butikken Hun blir snart 2 år og nå leker hun litt alene, men ikke så mye. Hun henger stort sett etter og hun liker å være sammen med. Barn er noen sosiale vesener
Vicky 83 Skrevet 25. februar 2012 #3 Skrevet 25. februar 2012 Vi har det stort sett på samme måte. Akkurat nå går han rundt og styrer mens vi sitter i sofaen, det er luksus. Men ettermiddagene synes jeg er slitsomme. Da skal han leke med oss hele tiden, middag skal lages og vi er slitne. Det er nesten så jeg puster lettet ut når han er i seng:-) Gutten vår har også alltid vært sånn. Lå og skrek frem til vi lekte med han helt fra han var liten baby. Det blir nok bedre og bedre med tiden. Etterhvert som han forstår mer tenker jeg ogå å stille mer krav til hans evne til å underholde seg selv mens jeg for eksempel rydder kjøkkenet også.
Rose04 Skrevet 25. februar 2012 #4 Skrevet 25. februar 2012 Det er nok noen barn som er mer avhengig å bli lekt med enn andre. Helt fra sønnen min var 2 måneder kunne han ligge alene under babygymmen i over 1 time alene og når han ble større kunne han sitte lenge å leke alene i grinda, eller krabbe rundt å utforske huset, egentlig i flere timer mens jeg gjorde noe annet. Jeg har jo også latt han ligge mye alene i håp om at han skal kunne leke alene når han blir større. (Altså lot han aldri ligge alene hvis jeg skreik, men han var alltid fornøyd og så på og lekte med ting) Nå er han 14 måneder og er ikke like tålmodig som da han var mindre, men fortsatt leker han mye alene rundt på gulvet mens jeg er på PCen eller vasker klær eller lager middag. Liker å tro at grunnen til at han har blitt såpass selvstendig, er at jeg lot han ligge mye alene helt fra starten av, men tror vel egentlig det kun kommer ann på personligheten til ungen. :-)
Håpefull77 Skrevet 26. februar 2012 #5 Skrevet 26. februar 2012 Min er bare 10 mnd men svarer likevel da jeg håpet at det kom noen gode råd i denne tråden. Vi lot også jenta vår ligge mye på babygymmen og på gulvet på teppet til å begynne med for at hun skulle bli vant med å leke alene. Hun kunne fint ligge en time alene på gulvet når hun var mindre. Men nå må vi sitte på gulvet sammen med henne. Hun bare sutrer og maser om vi ikke er sammen med henne. Utrolig slitsomt. Eneste som hun kan pusle med alene er å dra ut alle klærne i gangen. Titte på reflekser, sko osv som vi har liggende der. Tror det er perioder jeg.
Nikkamoren Skrevet 27. februar 2012 #6 Skrevet 27. februar 2012 Hei, jeg kan heller ikke gjøre noe som helst. Maten må være laget før hun kommer fra bhg og alle andre ting må jeg la ligge til hun har lagt seg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå