Tosta <3 Skrevet 19. februar 2012 #1 Skrevet 19. februar 2012 Når er det "vanlig" å gi stikkpille? Hvor høy "må" feberen være?
cheni Skrevet 19. februar 2012 #2 Skrevet 19. februar 2012 Jeg gir paracet kun om allmenntilstanden er dårlig. Spurte overlegen ved kontroll, og han sa at 40 heller ikke er så ille, om ungen virker pigg. Men hadde nok ikke satt natta på uten paracet med så høy feber
cheni Skrevet 19. februar 2012 #3 Skrevet 19. februar 2012 Men jeg tenker også som så at er allmenntilstanden dårlig, og ungen ikke har det greit, da er det greit med en paracet. Alt med måte
PetitAnge Skrevet 19. februar 2012 #4 Skrevet 19. februar 2012 Når feberen passerer 39 gir jeg stikkpille.
Honningmelon Skrevet 19. februar 2012 #5 Skrevet 19. februar 2012 Jeg gir paracet alt ettersom hvor plaget ungen er. Om de har 38, men er plaget, får de en pille. Men, jeg gir som regel alltid om feberen stiger over 39.
Petrine +spire=❤ Skrevet 19. februar 2012 #6 Skrevet 19. februar 2012 Gir ikke noe før allmenntilstanden tilseier det. Men barn er jo så forskjellig så jeg ville nok sett barnet an. Noen får feberkramper ved 39 og skal da ha med en gang de får feber, mens andre igjen kan ha 40 i feber uten at det plager de noe særlig.
Tosta <3 Skrevet 19. februar 2012 Forfatter #7 Skrevet 19. februar 2012 Tusen takk for svar alle sammen:) Første gang snuppa mi har feber, så blir veldig usikker og nervøs. Redd for feberkrampe. Hun begynte i går kveld med nesten 40 i feber, ga ei stikkpille da for hun var veldig urolig/fikk ikke sove. Over 39 igjen i formiddag, ga stikkpille da og, kunne kanskje droppet den men... Samme temp ikveld, ga ny stikkpille. Så grusomt når jeg ser hun har det vondt og ikke vet hva som plager henne. Hun har ennå ikke fått noen tenner, men kan det være derfor hun har feber selvom jeg ikke kan se/kjenne noe? Føler også jeg har fått i henne for lite væske i dag, hun har kun drukket litt vann fra glass(nekter flaska om dagen) og væska som er i grøten! Dagens hjertesukk fra ein trøtt mamma!
Honningmelon Skrevet 19. februar 2012 #8 Skrevet 19. februar 2012 Så høy feber kommer nok ikke av tenner, så det er nok noen basiller som har tatt husrom. Jeg skjønner godt du blir bekymret. Min jente er også syk om dagen. Feber, snørr og en fæl hoste. Skal til legen i mårra. Og hun er slik at hun ikke vil ha drikke når hun er syk... Det passer jo dårlig sammen. Så jeg gir henne saft på engangssprøyte flere ganger om dagen. Hun aksepterer det til en viss grad, men det er tross alt bedre med litt mild tvang, enn at hun ender opp dehydrert og på sykehus. Håper jenta di blir fort frisk!
Tosta <3 Skrevet 20. februar 2012 Forfatter #9 Skrevet 20. februar 2012 Har og slått fra meg tanken om tenner i grunn, siden jeg ikke kan se/kjenne noe! Så vi får bare ta en dag om gangen, ennå litt feber i dag. Nekter fortsatt å drikke, men spiser grøten så får være fornøyd med det hvertfall,kanskje jeg og skal prøve litt saft på ei sprøyte. Hvor ofte gir du det? Har jo og hatt samme spiseproblemer som dere, så jeg blir nokså desperat når hun ikke vil spise/drikke Masse god bedring til jenta di også, hvor lenge har hun vært syk? Vurdere og legen men kanskje lit tidlig ennå!
min<3 Skrevet 20. februar 2012 #10 Skrevet 20. februar 2012 Mente jeg leste det i et innlegg her eller på anonym forum at ei hadde fått beskjed av legen å prøve å gi bare en ss med mme eller vann hvert kvarter ca... Uff ikke noe hyggelig når disse små er syke:-( Kanskje hun hadde likt litt baby juice+vann?
Tosta <3 Skrevet 20. februar 2012 Forfatter #11 Skrevet 20. februar 2012 Prøver å tilby væske ofte men tror hun blir ei av maset mitt... Har prøvd både saft og babyjuice uten store hell! Vi får bare se det litt an, på HS sa de at jeg måtte ha lav terskel for å ta kontakt med legen siden hun er så liten av vekst! Hvordan gikk det hos legen i dag, honningmelon? Fant de ut noe med jenta di?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå