1+1 blir 3 Skrevet 31. januar 2012 #1 Skrevet 31. januar 2012 Og hvor kjøper dere de? Brukte pampers til mini da han var nyfødt, men bruker nå libero og er fornøyd med disse. Men har nettopp gått over til str. 3, og nå begynner jo bleieprisen å bli høy. Slitsomt å farte rundt for å skjekke pris og tilbud med en 2mnd gammel baby, så spør her:) har hørt mye bra om landlord bleiene, men synes disse virker stive?? Råd mottas med takk:)
Babyønske �� Skrevet 31. januar 2012 #2 Skrevet 31. januar 2012 Bruker Pampers til jenta på 9 mnd. Kjøper på Rema 1000 eller Coop (- 10 kr pr pk med coop kort). Før kjøpte jeg de på Rimi, men det har vi ikke her vi bor nå. Guttungen på 3 bruker Libero, de kjøper jeg på Kiwi(hver 4. pk gratis) eller på Coop.
holahopp Skrevet 31. januar 2012 #3 Skrevet 31. januar 2012 jeg bruker pampers til min lille på 6 mnd. Brukte libero en liten periode men syns de virket så stive i forhold til pampers. Kjøper de på rimi eller coop...på rimi har de hver fjerde pakke gratis og
barbabelle Skrevet 31. januar 2012 #4 Skrevet 31. januar 2012 Gode og billige (og miljøvennlige) bleier får du hos Coop! Tror de tar 30 kr (minus 10 kr om du er medlem) for 60-70 bleier i tilsvarende størrelse som Libero 3. Vi brukte Coop-bleiene til vårt første barn, og kommer til å bruke dem denne gangen også. Coop-bleiene har til og med vært testvinner i Foreldre og barn: http://m.klikk.no/foreldre/utstyr/article578637.ece (rene Coop-propagandaen dette, ser jeg...
Tauriel Skrevet 31. januar 2012 #5 Skrevet 31. januar 2012 Libero her... Coop sine lekker som ei sil til tider, remas er stive og fæle og pampers kan jeg ikke bruke pga lotion i de Kjøper de hos coop
SnekkerPelle Skrevet 1. februar 2012 #6 Skrevet 1. februar 2012 Vi bruker billigbleiene fra Kiwi på dagtid og Libero på natta. TippTopp!
Vilruge Skrevet 1. februar 2012 #7 Skrevet 1. februar 2012 Jeg bytter på Libero (nr 4 og "up and go") og bleiene fra Rema 1000. Flere i barselgruppen min (4 stk) har vi den siste tiden gått over til bleiene til Rema 1000. Disse er svanemerket og utvilklet i samarbeid med astma- og allergiforbundet. Jeg er kjempefornøyd og skjønner ikke hvorfor andre bleier koster 3 ganger så mye (pampers og Libero koster 1,40-1,50 per bleie, Rema 1000 sine koster 0,40 per bleie). Hadde det vært stor kvalitetsforskjell hadde jeg kjøpt de dyrere, men jeg merker faktisk ikke at billigbleiene er noe dårligere i det hele tatt! Jeg prøvde også bleiene fra First Price, men disse syntes jeg ble litt stive og rare når de ble våte.
sillyfilly og Olivia Skrevet 1. februar 2012 #8 Skrevet 1. februar 2012 Bruker Mumi bleiene på rema 1000 og er kjempefornøyd med de. Synes det er supert at jeg får dobbelt så mange bleier som i LIbero pakken til mindre pris.
LilleTroll<3 Skrevet 1. februar 2012 #10 Skrevet 1. februar 2012 Vi bruker rema 1000 sine bleier, syntes de ligner litt på Libero sine. Er kjempe fornøyd med de.
helene0: jan09+jun11 Skrevet 1. februar 2012 #11 Skrevet 1. februar 2012 Her bruker storebror pampers baby dry str 5 og lillebror bruker samme i str 4. Kjøper de på rema1000 eller coop, der de har store pakker og bleiene koster godt under 1 kr stk. Liker ikke libro, synes de er klumpete, det samme med de aler fleste billigbleier (bruker de noenganger om natta). trusebleier er bare herk og pampers sine activ fitt stinker etter 3 sek.
-lykken er 3- Skrevet 1. februar 2012 #12 Skrevet 1. februar 2012 Bruker Libero str. 3 og kjøper dem på COOP ( -10 kr). Har forsøkt COOP sitt "billig"- merke og også ett "billigmerke" på Rema, men gikk snart tilbake til Libero.....
Carina har to små gull Skrevet 1. februar 2012 #13 Skrevet 1. februar 2012 Jeg bruker coop, rema og landlord sine. Alle er svanemerket og koster 30 kr og da får du ca 60 i pakken. Er fornøyd med de. Coop sine er litt stive så er vel mer fornøyd med rema og landlord sine. Libero lekker her.
Surogvanskelig Skrevet 1. februar 2012 #14 Skrevet 1. februar 2012 Vi varier litt. Brukte libero fram til størelse 3. Nr 4 lakk og luktet og ble klumpete synes vi, så nå ar vi prøvd litt forskjellig. Er mest fornøyd med pampers og rema 1000. Synes coop var stive og klumpete, men holder mye da.
Ulykkesfuglen=lykke aug-11 Skrevet 1. februar 2012 #15 Skrevet 1. februar 2012 Gode og billige (og miljøvennlige) bleier får du hos Coop! Tror de tar 30 kr (minus 10 kr om du er medlem) for 60-70 bleier i tilsvarende størrelse som Libero 3. Vi brukte Coop-bleiene til vårt første barn, og kommer til å bruke dem denne gangen også. Coop-bleiene har til og med vært testvinner i Foreldre og barn: http://m.klikk.no/foreldre/utstyr/article578637.ece (rene Coop-propagandaen dette, ser jeg... Signerer denne. Synes de bleiene er kjempe bra, ikke noe å klage på egentlig. Synes oxo coop har den beste avtalen pris messig sånn sett, eller tar jeg feil!?
Blomstenogmeg Skrevet 1. februar 2012 #16 Skrevet 1. februar 2012 Vi bruker litt forskjellig. Egentøig øiker jeg pampers best. Men de lukter så kjemisk. Har kjøpt rema sine nå og er veldig fornøyd. Billige er de også!
llie2011 Skrevet 1. februar 2012 #17 Skrevet 1. februar 2012 Vi bruker tøybleier, blant annet fra Charlie Banana, BumGenius og Happy Heinys. Har brukt tøybleier i åtte måneder og er kjempefornøyd! Det funger veldig bra med tøybleier på natten også. I tillegg er det bra for miljøet og billigere enn engangsbleie
♥ Min engel ♥ Skrevet 1. februar 2012 #18 Skrevet 1. februar 2012 Bruker pampers til vår 3,5 mnd jente. Hadde noen libero helt i begynnelsen men syns de var så stive til henne. Pampers er så myk og god syns jeg. Prøvde libero igjen her om dagen (samboer på bleiekjøp) og da fikk hun utslett av dem :-/ Så tror at vi holder oss til pampers, vil ikke ha noe mer utslett her i huset!
FirstAidKit Skrevet 1. februar 2012 #19 Skrevet 1. februar 2012 Jeg vet ikke så mye om tøybleier, men er det veldig miljøvennlig å vaske dobbelt så mange maskiner enn vanlig? Bare spør fordi jeg er nysgjerrig! Alle sier jo at tøybleier er så miljøvennlig...
FirstAidKit Skrevet 1. februar 2012 #20 Skrevet 1. februar 2012 Jeg vet ikke så mye om tøybleier, men er det veldig miljøvennlig å vaske dobbelt så mange maskiner enn vanlig? Bare spør fordi jeg er nysgjerrig! Alle sier jo at tøybleier er så miljøvennlig... Vi bruker forresten Libero 2 foreløpig.
gullskattmamma Skrevet 2. februar 2012 #21 Skrevet 2. februar 2012 Vi brukte libero fram til str 3. Nå bruker vi rema 1000 og er veldig fornøyd. Ikke stive eller klumpete.
uhhuhher Skrevet 2. februar 2012 #22 Skrevet 2. februar 2012 (endret) Jeg vet ikke så mye om tøybleier, men er det veldig miljøvennlig å vaske dobbelt så mange maskiner enn vanlig? Bare spør fordi jeg er nysgjerrig! Alle sier jo at tøybleier er så miljøvennlig... Du har et poeng, det er et par ting man må gjøre for at tøybleier skal være mer miljøvennlig. Vaske fulle maskiner og vaske på 60 grader er det viktigste. Hvis du i tillegg brukes tøybleier i økologiske, miljøvennlige materialer, er det enda bedre. Vi bruker tøybleier og vasker én full maskin ca. hver tredje/fjerde dag, så dobbelt så mange maskiner blir det ikke i hvert fall ikke hos oss. Det fungerer veldig fint, er mye mindre stress enn det jeg hadde forestilt meg. Satt på gjerdet lenge, men så var vi så heldige at vi fikk låne alle bleiene til ei venninne, slik at vi kunne finne ut hva vi likte uten å bruke masse penger på å prøve forskjellige typer. Vi har også kjøpt mye brukt, så igjen blir mer miljøvennlig. Prismessig har jeg ikke regnet på det, nå som Coop-bleier er så billige, så begynner jeg nesten å lure hva som lønner seg rent økonomisk. ;-) Endret 2. februar 2012 av uhhuhher
llie2011 Skrevet 2. februar 2012 #23 Skrevet 2. februar 2012 Jeg vet ikke så mye om tøybleier, men er det veldig miljøvennlig å vaske dobbelt så mange maskiner enn vanlig? Bare spør fordi jeg er nysgjerrig! Alle sier jo at tøybleier er så miljøvennlig... Her kan du lese litt mer om tøybleier om du er intressert: http://www.matvik.no/post/9584281196/t-ybleier-ii http://www.matvik.no/post/11607278675/vask-av-t-ybleier
Lene~mor til tre Skrevet 2. februar 2012 #24 Skrevet 2. februar 2012 Har brukt pampers og libero. . Men bruker coop bleiene nå og er fornøyd m dem :-) koster kun 20kr pakka m coop kort :-)
Mamma i lykkerus Skrevet 2. februar 2012 #25 Skrevet 2. februar 2012 Rema 1000 sine ! Vi begynte med de da vi hadde veldig mange våte hendelser med Libero da gullet startet med strl 3. Tenkte å prøve et billigmerke før vi prøvde Pampers. Og vi har ingen planer om å bytte. De holder på alt og er helt supre! Billige er de også!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå