Benni-min Skrevet 29. januar 2012 #1 Skrevet 29. januar 2012 Har ei jente på nå 4mnd som sikkert er norgesmester i gulping. Hun gulper ikke bare etter måltider. Hele tiden kommer det noe. Hun smiler og er glad og fornøyd,men......huff, blir så lei. Får jo ikke tatt på klærne ferdig før hun har gulpet. Etter råd fra barselavd. da hun ble født og helsesøster i ettertid, så har vi bygget henne opp uansett hvor hun ligger. Det er pute under hodeenden på sengen. Stor sammenbrettet håndkle under hodet på stellebordet, pute på gulvet der hun ligger og pute under hodeenden i vogna. Det helper jo når hun ligger der, men med en gang vi tar henne opp, så kommer det noe. Nå har jeg begynt med litt grøt i håp om at det helper, men er ennå på smaksstadiet,så ikke så mye hun får av det. Noen av dere som har råd mot gulping??
Valiana Skrevet 29. januar 2012 #2 Skrevet 29. januar 2012 Her hjalp det veldig da vi begynte med fast føde ved ca 6 mnds-alder, og det har blitt bedre og bedre siden. Nå ved 9 mnd så gulper hun knapt - kanskje 2-3 ganger i uken (og da er det som regel hvis hun blir for aktiv rett etter at hun har spist). Hun var akkurat slik som din, gulpet hele tiden, helt uavhengig av måltidene. Kunne komme feks etter at hun hadde sovet. Ingen gode råd mot gulping, men anbefaler på det varmeste å bruke halstørkler/smekker - så slipper man i de fleste tilfellene å skifte alt av klær på babyen! Og bruke ull på baby, da holder de seg varme selv om det kommer litt gulp og du ikke har anledning til å skifte med en gang :-) Jeg var møkkalei av å kjenne gulp renne nedover halsen min, og hadde jo aldri rene klær - men så gikk det plutselig over - så deilig!
Benni-min Skrevet 29. januar 2012 Forfatter #3 Skrevet 29. januar 2012 Her hjalp det veldig da vi begynte med fast føde ved ca 6 mnds-alder, og det har blitt bedre og bedre siden. Nå ved 9 mnd så gulper hun knapt - kanskje 2-3 ganger i uken (og da er det som regel hvis hun blir for aktiv rett etter at hun har spist). Hun var akkurat slik som din, gulpet hele tiden, helt uavhengig av måltidene. Kunne komme feks etter at hun hadde sovet. Ingen gode råd mot gulping, men anbefaler på det varmeste å bruke halstørkler/smekker - så slipper man i de fleste tilfellene å skifte alt av klær på babyen! Og bruke ull på baby, da holder de seg varme selv om det kommer litt gulp og du ikke har anledning til å skifte med en gang :-) Jeg var møkkalei av å kjenne gulp renne nedover halsen min, og hadde jo aldri rene klær - men så gikk det plutselig over - så deilig! Ja, halstørkle er et must her. Tar det nesten på før bodyen er helt på. Og bruker ikke annet enn ull på henne heller.
min<3 Skrevet 29. januar 2012 #4 Skrevet 29. januar 2012 Min sluttet også da han begynte og få fast føde. Men han har aldri gulpet så mye som din da...han gulpet også mere når han fikk ferdig blandet mme fra kartong,men dette har også gitt seg.
Lille- MO Skrevet 29. januar 2012 #5 Skrevet 29. januar 2012 min var en "super-gulper", men det ga seg veldig fort når han begynte med grøt v 6 mnd alder.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå