Drømmeprinsen<3 Skrevet 28. januar 2012 #1 Skrevet 28. januar 2012 Heisann, jeg har 41 dager igjen til termin og kjenner at i dag er jeg mektig lei. Jeg kan ikke gjøre noe, for den digre magen står i veien for alt, ingen klær i skapet er lenger passelige eller behagelige, selv ikke gravid klærne mine. Vurderte om jeg skulle trø en søppelsekk over hodet når jeg stod opp. Ryggen er kjempevond i tillegg etter en dårlig natts søvn. Har også vert veldig sliten den siste tiden, men da jeg ba om å få sykemelding på 50%, fikk jeg beskjed om at det er vanlig og være trøtt og sliten, så du kan da jobbe fullt i 2 uker til. Da tenkte jeg bare, ja,ja, det er vel meg som tåler lite da, men etter en uke til på jobb i bhg, fant jeg ut at nei, neste uke får jeg heller ta ut noen egenmeldings dager, for nå har jeg nådd bristepunktet og krysser fingrene for at gutten vår ikke kommer ut før, for da har jeg virkelig ingenting og ta av av energi... Selv om jeg samtidig skulle ønske at termin var i går. Kjenner at det går ut over selvfølelsen min at jeg ikke er brukende til noe, fordi jeg bruker opp alle kreftene i bhg! sutre sutre... Må bare få ut litt frustrasjon her!!! Er det noen her som føler med meg her, eller synes dere at jeg er grinete?? Eneste som holder meg oppe er at det nok er verdt det når lillemann kommer ut!
Bella med baby i magen Skrevet 28. januar 2012 #2 Skrevet 28. januar 2012 Skjønner deg veldig godt! Er tungt og tar på å gå gravid, i alle fall når man straks er høygravid som du! Og man skal lytte til kroppen og når den trenger hvile, man har tross alt flere enn seg selv å ta hensyn til.. Det jeg reagerer på er hva i alle dager slags lege har du??? Unnskyld meg, men å bli "beordret" til å jobbe helt frem til perm dersom helsen ikke holder syns jeg er ille! Jeg er en uke ut i permisjon men har vært sykmeldt i en mnd pga kynnere, rygg og null energioverskudd. Det var null problem, og jeg møtte stor forståelse fra både lege og arb.giver når jeg til slutt måtte legge inn årene. Hva sier arb.giver til dette?
Drømmeprinsen<3 Skrevet 28. januar 2012 Forfatter #3 Skrevet 28. januar 2012 Skjønner deg veldig godt! Er tungt og tar på å gå gravid, i alle fall når man straks er høygravid som du! Og man skal lytte til kroppen og når den trenger hvile, man har tross alt flere enn seg selv å ta hensyn til.. Det jeg reagerer på er hva i alle dager slags lege har du??? Unnskyld meg, men å bli "beordret" til å jobbe helt frem til perm dersom helsen ikke holder syns jeg er ille! Jeg er en uke ut i permisjon men har vært sykmeldt i en mnd pga kynnere, rygg og null energioverskudd. Det var null problem, og jeg møtte stor forståelse fra både lege og arb.giver når jeg til slutt måtte legge inn årene. Hva sier arb.giver til dette? Arbeidsgiver har sagt at jeg må kjenne på det selv, men hun forstår heller ikke legens bestemmelser.. Mine kolleger forstår ingenting, de mener jeg burde fått sykemelding for lengst... til vanlig når jeg ikke er gravid, så er det ikke noe problem til vanlig å få en sykemelding, så jeg ble ganske lang i masken selv. Siden jeg ikke har noen fysiske plager, så går det jo greit å være på jobb, men jeg har da et liv utenom også.. Tenker at jeg skal gråte meg til en sykemelding når jeg skal til legen igjen på torsdag, så går jeg sikkert til jordmor resten, har ikke gått til jordmor ennå, fordi jeg ikke følte at jeg hadde behov for det, for legen har vert ganske grei, men bare ikke denne siste gangen, så jeg vet ikke helt, men hans eventuelt dårlige dag skal da ikke gå ut over meg! Så jeg går nok på jobb på mandag (planleggingsdag) og så tar jeg ut egenmeldinger til torsdag, da jeg skal til legen igjen!
Bella med baby i magen Skrevet 28. januar 2012 #4 Skrevet 28. januar 2012 Ja det høres jo helt merkelig ut. Du sier at ryggen er vond og med dårlig nattesøvn, og det kaller jeg fysiske plager. Kanskje du ikke hadde slitt med det dersom du hadde jobbet redusert? Men det høres jo ut som du har en plan:) Synd du må ty til egenmeldinger, men heldigvis er du straks i perm og da kan du senke skuldrene! Håper det ordner seg for deg. Hvil deg så godt du kan og lykke til! Snart er vi mammaer!!! <3
Fru Eriksen Skrevet 29. januar 2012 #5 Skrevet 29. januar 2012 Ja makan til lege!! Når du skal dit på torsdag, prøv å få han til å datere sykemeldingen bakover i tid så du slipper de to egenmeldingsdagene og. Det er ikke du som tåler lite! Jeg har 38 dager igjen, og føler meg utrolig tung og sliten. Bare det å lage middag, er et stort ork. Jobber 50% men kroppen sier klart ifra at den vil hvile mer, så på tirsdag har jeg time hos legen for å få redusert arbeidstiden yttligere. Jeg har alle mulige intensjoner om å ha mest mulig energi til fødselen.
esam Skrevet 29. januar 2012 #6 Skrevet 29. januar 2012 Er også lei!! Hadde termin onsdag 25! Er ikke anntydning til at noe skjer i nermeste framtid heller.... :-(
Anonym bruker Skrevet 29. januar 2012 #7 Skrevet 29. januar 2012 Jeg forstår godt at du er sliten og lei, og håper du får en sykemelding neste uke.. Har selv en 20 % sykemelding, og selv om jeg ikke trodde at at det ville ha noe å si så utgjorde den store forskjeller... Jeg er også lei, og likevel har jeg 7 uker igjen.. Jeg er sliten og orker ingen ting. Jeg er lei av samboeren, alt han sier og alt han gjør(og ikke gjør) irriterer meg, han tenker kun på seg selv og hva som passer ham der og da Jeg er lei av at hele dagen består av krangling. Jeg er lei av å ha dårlig samvittighet for at jeg ikke orker å finne på noe med ungene. Jeg er lei av at huset ser ut som et katastrofeområde, og at jeg ikke orker å gjøre noe med det. Og gubben.... -nei det er kjedelig.. Lei av at gubben ikke spør meg hvordan jeg har det... og den ene gangen han spør så sier jeg bare greit, fordi jeg orker ikke ta hele leksa... Gleder meg til å komme meg på jobb, komme meg bort i fra livet mitt, Selv om det er slitsom å være på jobb, så er iallefall alle irritasjonsmomentene borte.... Gruer meg faktisk litt til permisjonen akkurat nå... Hilsen sutremor
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå