Gjest Sensitiv har blitt mamma! Skrevet 17. januar 2012 #1 Skrevet 17. januar 2012 Hei, vi har en sønn som snart blir 2 år. Han er glad i sang og musikk, virker musikalsk :-) Hadde vært så gøy å begynne i en musikkgruppe med ham. Vet det finnes på Barrat Due, men det er litt langt unna for oss. Har undersøkt i Askerområdet, men har ikke funnet noe. Snakket med musikkundervisningen, og de var interessert i å danne en gruppe hvis jeg fikk med flere interesserte. Så finnnes det flere som ønsker musikkgruppe for barna sine i Asker-, Slemmestadområdet? Det hadde vært supert :-)
Mamma´n til lillemor Skrevet 20. januar 2012 #2 Skrevet 20. januar 2012 Kanskje der kunne vært noe for jenta vår. Hun er veldig glad imsang og musikk, helt fra hun var baby. Egentlig har vi planlagt kor for henne fra høsten, da er hun tre og jeg mener de kan være med i aspirantkoret i slemmestad kirke da. Men vil gjerne vite litt mer om en eventuell musikkgruppe. Er litt opptatt av at det ikke skal bli for lang vei og travelt for henne. Og kostnad er greit om ikke er så høy i tilfelle der ikke passer så godt.
Gjest Sensitiv har blitt mamma! Skrevet 23. januar 2012 #3 Skrevet 23. januar 2012 Kanskje der kunne vært noe for jenta vår. Hun er veldig glad imsang og musikk, helt fra hun var baby. Egentlig har vi planlagt kor for henne fra høsten, da er hun tre og jeg mener de kan være med i aspirantkoret i slemmestad kirke da. Men vil gjerne vite litt mer om en eventuell musikkgruppe. Er litt opptatt av at det ikke skal bli for lang vei og travelt for henne. Og kostnad er greit om ikke er så høy i tilfelle der ikke passer så godt. Hei, takk for svar:-) Jeg tror det må være flere barn for å danne musikkgruppe. Jeg kjenner ikke så mange med barn i området her. Men det kan jo hende de starter musikkgrupper igjen et annet år. De har hatt det i Asker tidligere. Sønnen vår liker å synge. Så hyggelig at datteren din også er glad i musikk. Jeg undersøkte korsang i Slemmestad kirke og det er på torsdager. Kanskje vi sees der med barna våre :-)
Gjest Sensitiv har blitt mamma! Skrevet 23. januar 2012 #4 Skrevet 23. januar 2012 Hei, jeg har akkurat snakket med organisten i Slemmestad kirke. Koret er for 3-6 åringer, men vi var velkomne! Det er på torsdager kl 17.30-18.30. Hvis det kom flere barn under 3 år, så ville hun prøve å tilpasse "undervisningen" til disse barna. At det kunne være en gruppe for de under 3 år også. Håper dere har anledning til å komme på torsdag :-)
Mamma´n til lillemor Skrevet 23. januar 2012 #5 Skrevet 23. januar 2012 Så gøy. Vet ikke om vi kommer allerede på torsdag. Hun er syk i dag, så vi er hjemme fra barnehagen. Men kan du ikke si hvordan det gikk hvis dereskal dit? Jenta vår er flink til å høre på voksne og følge regler og rutiner, men hun er litt forsiktig av seg, så jeg er så redd hun ikke skal tørre å bli med fordi hele situasjonen er ny. Hvordan er din?
Gjest Sensitiv har blitt mamma! Skrevet 23. januar 2012 #6 Skrevet 23. januar 2012 Vi har ikke hatt sønnen vår i barnehage ennå. Han er glad i nye situasjoner og nye mennesker, så det blir ikke noe problem å ta ham med. Men å følge regler kan muligens bli en utfordring hvis det blir "kjedelig" for ham... Han elsker å møte nye barn :-) Så synd at jenta deres har blitt syk. Vi drar til korøvelse på torsdag og jeg skal fortelle hvordan det gikk.
Gjest Sensitiv har blitt mamma! Skrevet 27. januar 2012 #7 Skrevet 27. januar 2012 Hei, nå var vi en liten tur innom koret i går. Det var 2 andre barn der, så det ble tre tilsammen. Var der bare en liten stund. Organisten er sikkert flink og de håper jo at det kommer flere etter hvert. Men jeg tror ikke at vi kommer til å begynne der. Har det så travelt ellers at jeg må prioritere nøye. Ble ikke overbevist når jeg var der.
Mamma´n til lillemor Skrevet 27. januar 2012 #8 Skrevet 27. januar 2012 Hvor gamle var de andre barna? Og hva var det som gjorde at du ikke ble overbevist? Det er mulig vi drar dit snart, men når blir jnta vår storesøster til våren, så da er det mulig det blir litt stress med ettermiddagsaktivitet.
Gjest Sensitiv har blitt mamma! Skrevet 30. januar 2012 #9 Skrevet 30. januar 2012 Det var et par med to barn; en jente på 3-4 år, og liiebroren 1-2 år. Han var kanskje bare med storesøster? Jeg prøvde å smile til foreldrene, men de virket ikke så sosiale... i tillegg til sangvalget til organisten, så ble ikke førsteinntrykket så bra. Men jeg var der kort tid og det hadde jo vært bedre med flere tilstede.
Gjest Sensitiv har blitt mamma! Skrevet 30. januar 2012 #10 Skrevet 30. januar 2012 0g gratulerer med barnet i magen :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå