Gå til innhold

Hvordan nattavvenne?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg begynner å bli lei av å ikke få sove en eneste natt sammenhengende. Gutten vår spiser kun fast føde på dagtid, men på natten insisterer han på å våkne for å få en flaske melk og det er slitsomt nå. Siden vår eldste sluttet å spise om natten av seg selv ved 9 mnd er dette litt nytt territorium for meg. Hvordan går vi fram for å venne minstemann av med nattflasken? Hvor lang tid må vi regne med at det tar?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ser flere som har gitt vann i stedet for melk, vannet ut mer og mer også gi smokk tilslutt. tar nok 1-2 uker. har ikke gjort det selv(ammer ennå), så kanskje noen som har testet kan gi bedre råd :)

Skrevet

Vår helsesøster anbefaler at far legger seg på rommet til babyen i 2 uker. Mor skal holde seg 100% unna, hun lukter bare mat/forbindes med mat. Far skal da, så snart babyen lager en lyd, gi smokk/ si "shhshh" osv. De kan ofte virke våkne selv om de egentlig sover, slik at hvis man får roet ned med en gang, så våkner de kanskje ikke helt.

 

smart å starte på en torsdag, så er far sliten på jobben fredag og alt mye bedre innen mandag.

 

Hos noen funke det på et par dager, fortsett da likevel med far på rommet. snakket med en far for noen dager siden, han jobbet hardt i 10 dager for å få det til å funke. Det gjelder å holde ut!

 

Vi har ikke prøvd dette enda, skal begynne på torsdag!

 

lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...