mamma til s@lma Skrevet 15. januar 2012 #1 Skrevet 15. januar 2012 Det er kanskje litt for tidlig for meg å bekymre meg, men jeg synes dette går veldig opp og ned. Er andregangsfødende, 17+6 i dag. Husker ikke når jeg begynte å kjenne liv med første barnet, men denne gangen begynte det ganske tidlig , rundt uke 14-15 tror jeg. Og så varierer det veldig. Hadde noen dager da jeg kjente tydelig liv mye og ofte, og så går det gjerne opp til en uke før jeg merker noe mer i det hele tatt. Tenkte at jeg har kanskje foranliggende morkake ( skal på ul om 10 dager ca), men hvis det skulle være tilfelle, så hvorfor kjente jeg så tydelig i en periode ? Det kommer jo et tidspunkt når man skal kjenne liv daglig, jeg har nok ikke kommet så langt ennå, men klarer allikevel ikke slå meg til ro. Hvordan er det med dere ?
MMr Skrevet 15. januar 2012 #2 Skrevet 15. januar 2012 Eg har foranliggande morkake, og synes sparka varierar mykje. Er 17 veker og andregongsfødande. I periodar kan det gå dagar utan at eg kjnner noko og fekk beskjed på ul iveke 12 at det var ikkje sikkert eg kjende noko i det heiletatt før veke 20..
mamma til s@lma Skrevet 15. januar 2012 Forfatter #3 Skrevet 15. januar 2012 Eg har foranliggande morkake, og synes sparka varierar mykje. Er 17 veker og andregongsfødande. I periodar kan det gå dagar utan at eg kjnner noko og fekk beskjed på ul iveke 12 at det var ikkje sikkert eg kjende noko i det heiletatt før veke 20.. Takk for svaret ! Dette høres veldig ut som meg har hatt flere ultralyd av andre grunn, men det var aldri sagt noe om morkake, skal nok få vite det på den ordinære ul snart. Håper ikke det stemmer for min del, men i så fall så skal jeg skaffe meg en Angelsound doppler.
MMr Skrevet 15. januar 2012 #4 Skrevet 15. januar 2012 Masse lykke til Kan trøsta deg med at eg ikkje kjende liv i ei heil veke, og var kjempeglad eg hadde første jordmorkonrtoll midt i romjula. Kjenner eg liv er det alltid etter at eg har lagt meg. Trøstar meg med at det endå er ei stund til eg ska kjenna daglege spark, og gler meg til eg endeleg kan kjenna skikkelege spark
Godgutten 07 Junispire :-D Skrevet 15. januar 2012 #5 Skrevet 15. januar 2012 Jeg "tror" jeg kjente liv ganske tidlig, rundt 13-14 uke. Men har bare blitt mindre og mindre. Kjenner og kjenner, men i ingenting. Kjenner hvor babyen ligger når jeg ligger på rygg, for buler ut og er hardt på ene siden, men ikke noe bevegelse :-(. Er 18+1 nå, og skal på ordinær UL først på fredag. Merket jeg gruer meg sånn, så håper det blir noen spark før det...var hos jordmor på tirsdag og der fant hun hjertelyden klart og dydelig, spent nok bare en rolig krabaten detta :-/...husker ikke hvordan det var med førstemann, men var nok litt senere. Men når jeg leser om alle dere som kjenner så tidlig med nr 2, så blir jeg litt bekymra ja :-(
pusenin Skrevet 16. januar 2012 #6 Skrevet 16. januar 2012 Jeg er i uke 21 og kjenner veldig lite, kan gå dager uten at jeg kjenner noe som helst og så kan jeg såvidt kjenne litt bevegelse en dag eller to. Hadde UL i begynnelsen av januar, forsterkake ligger bak og alt er bra med babyen, så tror det er veldig individuelt hvor mye man kjenner og når.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå