Anonym bruker Skrevet 10. januar 2012 #1 Skrevet 10. januar 2012 Jeg har vært vannvittig dårlig å lese frem til nå og kan så og si ingenting. Dette er et fag på 30 studiepoeng. Jeg trenger tips til hvordan jeg kan lese og øve til eksamen, for jeg mangler rett og slett motivasjon, men Må gjennomføre dette. Faget er Anatomi og Fysiologi, et ganske tungt og vanskelig fag. Jeg jobber på dagtid,så har kun tid til å lese på kveldstid når barna er lagt. Huff...får helt vondt av dette, men jeg Må klare dette. Håper noen kan hjelpe meg med tips og råd om lesing og øving til eksamen.
Anonym bruker Skrevet 10. januar 2012 #2 Skrevet 10. januar 2012 Jeg hadde eksamen i dette første året på sykepleien. Vi fikk tips av en flink lege til en huskeregel, f.eks huske stuen din. De fleste husker stuen sin ganske godt og hva som er i den. F.eks så er bordet ditt hjertet, og tingene som står på bordet kan være f.eks ventriklene osv. Ellers synes jeg det er lettere å tegne ting for å forklare, da husker en det bedre også. Og når du leser så fortell høyt til deg selv om det du har lest, da sitter det bedre.
Fuck google, ask me Skrevet 10. januar 2012 #3 Skrevet 10. januar 2012 Lag disposisjoner. Skriv mye mens du leser. Lag komplette disposisjoner/ tankekart til hvert delkapittel du leser. Jeg er også en skippertaks leser før eksamener, men denne måten å jobbe på har gitt meg beste karakter flere ganger. Lykke til!
Isola&Lille+julegave Skrevet 10. januar 2012 #4 Skrevet 10. januar 2012 Bruk ALL ledig tid. Jeg lagde mye flashcards i puggefag og gjenfortalte høyt til meg selv det jeg akkurat hadde lest, i fag som krevde forståelse. Kjør på. Det er bare 14 dager...
Anonym bruker Skrevet 10. januar 2012 #5 Skrevet 10. januar 2012 Jeg har hatt eksamen i dette for noen år siden. Jeg lagde spørsmål og svar, pugget gamle eksamensoppgaver , tok for meg kontrollspørsmålene i bøkene og tegnet Synest det er lettere å huske og å forklare ting ved å tegne, f.eks hjerte, øre, øyne .,knær, osv. Bruk farger. Skriv huskelapper som du kan lese på, hvert ledige minutt.
Anonym bruker Skrevet 10. januar 2012 #6 Skrevet 10. januar 2012 Jeg har vært vannvittig dårlig å lese frem til nå og kan så og si ingenting. Dette er et fag på 30 studiepoeng. Jeg trenger tips til hvordan jeg kan lese og øve til eksamen, for jeg mangler rett og slett motivasjon, men Må gjennomføre dette. Faget er Anatomi og Fysiologi, et ganske tungt og vanskelig fag. Jeg jobber på dagtid,så har kun tid til å lese på kveldstid når barna er lagt. Huff...får helt vondt av dette, men jeg Må klare dette. Håper noen kan hjelpe meg med tips og råd om lesing og øving til eksamen. På to uker klarer du det, med gamle eksamenssett Jeg fikk 2,4 på eksamen med den metoden Sitt så mye du har tid til, og løs settene igjen og igjen. Skriv helst for hånd, for det sitter ofte mentalt på en helt annen måte. Og løs MANGE sett. Bruk notater og bok som oppslagsverk Dette går strålende
Anonym bruker Skrevet 10. januar 2012 #7 Skrevet 10. januar 2012 Jeg hadde eksamen før jul. Leste heller ikke jevnt og trygt hele året men tok et skikkelig skippertak de siste ukene før eksamen.. Jeg leste 6-7 timer i strekk og tvingte meg til å lese..min erfaring er jo mer du leser rett før jo bedre går det..tenk at du snart er ferdig nå, og stå på! Jeg jobbet heldigvis ikke utenom da, synes du er tøff...men noen er vel mer teoretisk anlagt enn andre, hehe..jeg må lese mange ganger før det sitter:) Men klarte meg fint på eksamen heldigvis selv om jeg var veeldig nervøs!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå