Anonym bruker Skrevet 10. januar 2012 #1 Skrevet 10. januar 2012 Dette er 3. gangen jeg er gravid,men kan ikke huske å hatt så mye stikkinger i underlivet tidligere... Hva er egentlig disse stikkingene? Er forresten 34 uker.
sjarmtrollet78 Skrevet 10. januar 2012 #2 Skrevet 10. januar 2012 Hei! Jeg har en del stikkinger jeg også og spesielt når jeg er ute å går tur. Jeg er i uke 37+4 og har spurt jordmor om dette. Hun mener at det er hode som presser ned og kan trykke på en nerve. Hode til barnet kan begynne å feste seg:O)) Det er ikke farlig. Bare et godt tegn.. Lykke til!!
Elisabethmg Skrevet 11. januar 2012 #3 Skrevet 11. januar 2012 Hei. Jeg har hatt det en stud også. Er nå i uke 36+4, men begynte med det tidligere. Spurt to jordmødre om det er babyen som fester seg. Fått likt svar fra begge: "Man kjenner ikke at babyen fester seg... Er bare normalt å ha litt stikkninger, ""nedpress og murring der nede". Og den berømte setningen: "Alle kjenner så forskjellig så det kan jeg ikke svare på =/" Men det er NORMALT ihvertfall:) hehe.
Nummer tre <3 Skrevet 11. januar 2012 #4 Skrevet 11. januar 2012 Jeg også lurer på disse stikkingene. Har hatt det noen dager nå og er bare i uke 27.. Ser de fleste som skriver om det er lenger på vei og har bare få uker igjen..
Mininni Skrevet 11. januar 2012 #5 Skrevet 11. januar 2012 Jeg har også sånne med jevne mellomrom, i kombinasjon med herlig bekkenløsning. Begge deler virker til å bli verre jo mer jeg beveger meg. Aner ikke om de har noen sammenheng med bekkenløsningen, men det er i alle fall helt normalt, og det er jo det viktigste..
Anonym bruker Skrevet 11. januar 2012 #6 Skrevet 11. januar 2012 Hi her Bra at det iaf er normalt! Jeg synes disse stikkingene minner meg litt om starten av en fødsel. Akkurat som noen stikker meg med nål eller med kniv oppi i "der". Det som er forskjellen denne gangen i forhold til de 2 forrige svangerskapene er at babyen er størrre enn de to forrige og at jeg har mer vann i kroppen enn de to forrige gangene. Kanskje dette har en sammenheng?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå