Mamma´n til lillemor Skrevet 4. januar 2012 #1 Skrevet 4. januar 2012 Til våren får vi barn nr to, og en god bæreløsning blir kanskje viktigere nåe vi har en fra før. Til eldstejenta hadde jeg ringslynge, men likte ikke så godt den de første ukene da jeg syntes det var vanskelig å få lagt henne perfekt oppi. Etterhvert som hun ble eldre brukte jeg den mye, men vil ha en annen løsning de første månedene nå. Jeg synes der ser litt styrete ut med lange sjal som man surrer rundt, og synes meitai ser enkelt ut. Men er kanskje ikke de så gode for nyfødte? Hva har dere brukt de første månedene?
Jojo x3 Skrevet 4. januar 2012 #2 Skrevet 4. januar 2012 Vi har brukt ergo carrier helt fra han ble født. Hadde nyfødt innlegg fra han ble født til han var ca 3mnd hvis jeg husker riktig. Både jeg,pappaen og mini har vært fornøyd med den. Enkel å ta på er den også + at den kan brukes kjempelenge!
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 4. januar 2012 #3 Skrevet 4. januar 2012 Denne er helt genial!! God å bære med, og kan slenges på raskt og enkelt uten knyting og styr med lange reimer! Brukte den hele tiden, hver eneste dag de første 4 månedene som tobarnsmor, siden lillesøster krevde kroppskontakt for å ikke hyle. http://lotusbarn.no/butikk/index.php?main_page=product_info&cPath=545_332&products_id=3369 Da hun nærmet seg 5 mnd gikk jeg over til Manduca, pga det gode hoftebeltet som tar det meste av vekta.
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2012 #4 Skrevet 4. januar 2012 Meitai funker helt glimrende også til nyfødte
Mamma´n til lillemor Skrevet 4. januar 2012 Forfatter #5 Skrevet 4. januar 2012 Takk for svar, skal kikke på de forskjellige før vi bestemmer oss.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå