Gå til innhold

Anbefalte innlegg

lite spørsmål til dere gravide :)

Er det noen av dere som har blitt veldig sulten veldig tidlig?

For sånn som eg har det no, å vist eg e gravid, så e eg 4 uker i dag :)

Og for noen dager siden, så begynte det med at jeg kunne spise meg god og mett, for å så vere skrubbsulten igjen etter knapt en time.

Dette er verst om natten.

Sånn som no og,, har spist masse mat i dag,, og nå tror eg at eg snart må ut og finne mer mat!

Må også veldig tisse hele tiden..

Men er det noen som har eller har hatt det sånn? og så tidlig?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143895790-s/
Del på andre sider

Fortsetter under...

lite spørsmål til dere gravide :)Er det noen av dere som har blitt veldig sulten veldig tidlig?For sånn som eg har det no, å vist eg e gravid, så e eg 4 uker i dag :) Og for noen dager siden, så begynte det med at jeg kunne spise meg god og mett, for å så vere skrubbsulten igjen etter knapt en time.Dette er verst om natten.Sånn som no og,, har spist masse mat i dag,, og nå tror eg at eg snart må ut og finne mer mat! Må også veldig tisse hele tiden..Men er det noen som har eller har hatt det sånn? og så tidlig?

 

Jepp. Jeg hadde det veldig sånn med den første (venter nr to).

Jeg var veldig mye sulten de første ukene. Jeg kunne spise med stappmett på biff og brokkoli, og føle at jeg holdt på å dø av sult to timer etterpå. Sikkert kroppen som lurer oss til å spise mye slik at vi bygger opp et lager med næring til babyen og til når vi skal amme. Denne gangen har jeg bare opplevd veldig sult mer enn to ganger.

Jeg tisset også hele tiden da jeg var gravid med nr 1, denne gangen tisser jeg ikke like mye. Er i uke 12 nå.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143895790-s/#findComment-143895993
Del på andre sider

Jepp. Jeg hadde det veldig sånn med den første (venter nr to). Jeg var veldig mye sulten de første ukene. Jeg kunne spise med stappmett på biff og brokkoli, og føle at jeg holdt på å dø av sult to timer etterpå. Sikkert kroppen som lurer oss til å spise mye slik at vi bygger opp et lager med næring til babyen og til når vi skal amme. Denne gangen har jeg bare opplevd veldig sult mer enn to ganger. Jeg tisset også hele tiden da jeg var gravid med nr 1, denne gangen tisser jeg ikke like mye. Er i uke 12 nå.
Sorry, litt skrivefeil her.. Det jeg forsøkte å si på sluten, er at jeg ikke har opplevd å bli sulten enn ca to ganger. Men hvert svangerskap, og hver kvinne er forskjellig. Håper du koser deg med maten, og ikke bekymrer deg for mye over vektøkning. Spis i hovedsak sunn mat. Denne gangen er jeg så heldig at jeg har lite lyst på søtt. Men jeg har allikevel lagt på meg ca 3 kg.
Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143895790-s/#findComment-143895994
Del på andre sider

  • 4 uker senere...

Annonse

Kjenner meg igjen. Jeg har aldri likt brødmat, men i 6 uker spiste jeg både frokost, to luncher, et brødmåltid etter maten og kvelds igjen. Så uten at jeg registrerte noe gikk jeg fra et/to måltider om dagen til fem. Dette var før jeg fant ut jeg var gravid :-) Jeg begynte og med å drikke masse vann, noe jeg heller aldri har likt. Drakk det hele tiden og ofte, og kunne ikke gå ut døren uten vannet. Noe som resulterte i mange toalett besøk :-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143895790-s/#findComment-143940422
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...