Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Bekymret i dag altså, er i uke 18 og begynte å blø i går.

Var endel frisk rødt blod på papiret i går og bare litt rosa de neste gangene. Litt mer frisk blod på papiret i dag, men også i dag fortsetter det med rosä på papiret.

Skikkelig ekkelt det her altså....

Skal til ordinær UL i morgen. Har tatt meg fri fra jobben i kveld og i natt for å hvile, tenker at hvile sikkkert må til....

Har som sagt UL i morgen og legetime på torsdag. Er det noe jeg burde gjøre i dag eller fort som mulig? eller skal jeg bare vente til i morgen og torsdag for å få sjekket det her?

Noen som har noen ord å komme med til meg?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vil bare legge til at vi ikke har hatt samleie siden forrige uke, slik at det kan ikke være noen årsak.

Skrevet

Du har jo tilgang til jordmor 24 timer i døgnet, så ville ring det nummeret du skal ha fått hos lege/jordmor og snakket med de. Har lest at det kan være normalt og ha litt blødninger på denne tiden, men om det oppstår uten at du har hatt samleie så skal du kontakte jordmor.. Du får uansett snakket med jordmor og høre hva hun har og si. Jeg hadde ikke fått sove eller slappe av ett sekund om det hadde vært meg.

Håper alt er fint med deg og den lille, krysser fingrene!

Gjest Klaraklar
Skrevet

Da jeg begynte å blø i uke 15 kom vi straks inn til UL på sykehus (gjennom fastlegen). Det viste seg å være lavliggende morkake som lå over inngangen. Det var ingenting å bekymre seg for, jeg måtte bare slappe litt mer av. Men gjett om jeg var det før jeg visste årsaken til blødningene!

 

Personlig hadde jeg ventet med å gjøre noe frem til jeg skulle på UL, om det er i morgen du har det, men om jeg plutselig hadde fått smerter eller blødd mer hadde jeg ringt lege umiddelbart. Lykke til. :)

Skrevet

Takk for noen støttende ord og råd.

Jeg vasket huset på søndag og ble faktisk kjempe sliten etterpå. Kanskje det kan ha noe med det å gjøre?

Men det nummeret til døgn-jordmor har jeg ikke sett noe til tror jeg! Skulle kanksje ha ringt til dit?

Hmmm, blir så bekymret vet dere...

Men som du også sier, jeg har jo UL i morgen kl 13. Kanskje bare vente på den!

Skrevet

hvorfor gå og vente om du er bekymret? Da blir en jo bare enda mere bekymret og kan umulig ikke klare og slappe av?

Jeg hadde tatt en tlf

Skrevet

noen som vet hvor jeg skal ringe da, når man er i uke 18?

Skrevet

Er et slags press nederst i magen. Ikke vondt , men kjenner det er der...

Skrevet

Har du ikke vært hos jordmor? Jeg fikk ett nummer fra hun som jeg kunne ringe 24 timer i døgnet, Kvinneklinikken på haukeland kunne jeg også ringe, for de hadde ansvar for meg om det skjedde noe eller det var noe jeg lurte på. Så du kan jo ringe til kvinneklinikken der du bor..

Jeg ville vertfall bare ringt og fått snakket med en som har greie på dette istedenfor å gå rundt og bekymre meg.

Skrevet

Takk for svar. Skal se litt an nå, ang blødning. Vi har ingen kvinneklinikk her, men jeg kontakter sykehuset hvis jegser mer blod etterpå.

Det her SKAL gå bra. Har prøvd i 2,5 år å bli gravid. Nå SKAL alt være bra.

Takk for god ord, nå skal jeg det litt an. Skal ligge på sofa i hele kveld Hadde tenkt til å male litt (vannbasert og luktfri) i kveld, men det utgår!

Skrevet

Må si jeg er nyskjerrig på hvordan det gikk på UL? :) Håper så inderlig alt sto bra til :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...