Julle Bullen Skrevet 18. desember 2011 #1 Skrevet 18. desember 2011 Hei damer! Jeg har hatt min første runde med Pergo. Siste tr startet 13.11.11 og jeg tok første tablett 15.11 og siste tbl 19.11. Fikk beskjed av legen om at det var størst sjanse for å bli gravid på dag 7 etter siste tbl. (Ergo må EL være 26.11) Når kan jeg da forvente mens nå? Og for å bli enda mer forvirret tok jeg en EL test nå på fredag som jeg tror var positiv. Teststreken var nesten helt svart, mens Kontrollstreken var rosa. Vi har prøvd i snart 2 år og jeg har egentlig mista trua.... Har ikke fått TR enda, men tør ikke ta en g-test heller. Blir så skuffa hele tida siden jeg har evighetssykluser. Så: er det noen som vet hvordan EL pleier å oppføre seg på Pergo??? takk for svar!
Aeris☆ Skrevet 18. desember 2011 #2 Skrevet 18. desember 2011 Du skulle vel hatt ikm for en uke siden om el var 26.nov, så jeg ville testa Lykke til!
Julle Bullen Skrevet 18. desember 2011 Forfatter #3 Skrevet 18. desember 2011 Takk for svar! Er litt forvirret om jeg skal regne med 28 dagers syklus eller mine vanlige laaaaange sykluser. Vi har prøvd så lenge og jeg har vært så skuffa, så jeg er litt redd for å teste. De andre gangene har jeg hatt mye murringer både her og der, så dukker TR opp i tide og utide :-) Hvordan ligger du an i prøvinga?
Aeris☆ Skrevet 18. desember 2011 #4 Skrevet 18. desember 2011 Jeg hadde regna med å ta utgangspunkt i en 28 dagers syklus. Jeg kommer til å gjøre det selv i allefall Jeg har tatt mine første pergotabletter i dag, så det blir en spennende mnd framover å se om det klaffer Er i dag på min 4.mensdag og skal ta tabletter til og med dag 8. Så skal vi ha sex annenhver dag fra dag 10. Vi har vært prøvere i ett år nå
Ver@ Skrevet 18. desember 2011 #5 Skrevet 18. desember 2011 Hei Jeg har hatt min første pergokur denne syklusen grunnet ekstremt lange sykluser (83 dager forrige syklus). Pergo hjalp, og fikk eggløsning dag 20 denne syklusen (temper og tok eggløsningstest). En eggløsningstest vil mest sannsynlig slå ut på graviditet, så jeg anbefaler deg å kjøpe graviditetstest i morgen Lykke til!!
Julle Bullen Skrevet 19. desember 2011 Forfatter #6 Skrevet 19. desember 2011 Nå har jeg tatt en test jenter.... og den viser et plusstegn... men den horisontale streken er svakere og mindre klarblå enn den vertikale, men de er like tykke...... hva betyr dette da? Spent.no!!
Aeris☆ Skrevet 19. desember 2011 #7 Skrevet 19. desember 2011 Jeg tror nok jeg hadde tolket den som positiv!! Ta en test til i morgen for å være helt sikker Har jo hørt at streken ikke trenger å være like sterk som kontrollstreken. Synes dette høres lovende ut! :)
Julle Bullen Skrevet 19. desember 2011 Forfatter #8 Skrevet 19. desember 2011 ouæææææ! tør ikke håpe. vi har prøvd i 2 år og dette er første gangen på pergo. Får ta en til i morgen tidlig og se hva den viser.
Aeris☆ Skrevet 19. desember 2011 #9 Skrevet 19. desember 2011 Ja, gjør det, og si i fra her med en gang Skal krysse fingrene for deg
Julle Bullen Skrevet 19. desember 2011 Forfatter #10 Skrevet 19. desember 2011 Klarte ikke vente til i morgen jeg. Måtte så tisse og kunne ikke kaste bort alt uten å tisse på pinnen.... Den viste også et plusstegn. Sterk vertikal og svak horisontal strek. Viste til samboern også og han er veldig fornøyd! Klarer ikke helt tro på det enda, føler meg ikke spesielt gravid :-)
Ver@ Skrevet 19. desember 2011 #11 Skrevet 19. desember 2011 Gratulere så masse :D Så herlig at pergo gjor susen! Gjør en jente 5 dpo optimistisk :) For en herlig førjulsgave du og din kjære har fått!
Vårbarnet med to små Skrevet 20. desember 2011 #12 Skrevet 20. desember 2011 juhuu Gir håp til ei som skal begynne på pergo neste pp
Aeris☆ Skrevet 21. desember 2011 #13 Skrevet 21. desember 2011 ÅÅÅh Gratulerer Julle Bullen :) HÅper jeg ogsÅ fÅr positiv test snart! Jeg fÅr mest sannsynlig el i mellomjula en gang, sÅ vi skal begynne pÅ julaften med prøvinga! HÅper jeg ogsÅ er like heldig pÅ første pergokur Lykke til framover
Julle Bullen Skrevet 21. desember 2011 Forfatter #14 Skrevet 21. desember 2011 Masse lykke til jenter! Jeg hadde helt gitt opp håpet på at vi skulle få det til i det hele tatt etter 2 år med prøving og evige sykluser som var uten EL. Krysser fingrene for at pergo hjelper like fort på dere alle :-) Det har nok ikke helt gått opp for meg enda, føler meg liksom ikke gravid, bare veldig trøtt :-) hi hi Lykke til alle sammen :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå