Gå til innhold

Dagsrytme 5mnd!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ja, jeg ble litt inspirert av tråden 'dagsrytme 7mnd' men dette har jeg tenkt endel på i det siste så: Hvordan er deres dagsrytme med 5 mnd gamle babyer? I forhold til spising og soving. Hvor mye og hva spiser de?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Min lille er 5 mnd og 1 uke.

 

Hun spiser ca hver 3. time, dag som natt. Litt slitsomt for mor om natta, men jeg håper at denne rytmen snur nå som vi har begynt med grøt på kvelden.

 

Hun får ett grøtmåltid i døgnet, resten pupp.

 

På dagtid sover hun ihvertfall 1 time mellom hvert måltid, på kvelden sover hun mer.

 

Vi legger henne klokken 19, men hun er våken i kortere perioder flere ganger på kvelden, helt frem til vi legger oss klokken 23. Hun står opp alt fra 08-10 om morgenen.

Skrevet

Min sønn er 5mnd og 4 dager.

 

Han spiser hver 2-3 time. Måltidene består av pupp, for det meste. Han får grønnsakspure til lunsj og middag sammen med pupp. Skal innføre grøt i løpet av uken.

 

Han er desverre ikke sovegutt om dagen... Er jeg heldig sover han en time. Misunner de som har barn som sover 3 timer i strekk om dagen. Om natten derimot sover han fra 19.00 til ca 04.00 før han sover videre til 08.00.

Skrevet

Gutten min er 4,5 mnd, men svarer her likevel :) han spiser ca hver 2-3time på dagen. Får allerede 2 måltider med grøt, frokost og kvelds. Ellers gir vi mme. Skal snart prøve å gi litt middag :) Er flink å sove på dagen, kan sove 2-2,5t midt på dagen. Hvis han står opp kl.06, sover han også en halvtime rundt 08-tiden. Også tar han en dupp på ettermiddagen på rundt 30-45min. På natta har det vært verre den siste 1,5 mnd..sover bare 1-2t i strekk :( men nå har endelig (!!) den ene tanna kommet frem, så det har roet seg litt. Kan nå sove 3-4t i strekk en gang om natten igjen :) ser det er enda en tann på vei opp, så håper han finner den gode nattesøvnen når den også kommer helt opp :)

Skrevet

Gutten min er 5 mnd i dag og slik er våre dager i ca tider: kan variere litt:

 

07:00 - pupp (begge bryst)

08:00 - sove (alt fra et kvarter til en time)

10:00 - pupp - 1/2 glass purè) - pupp

11:00 - sove (kan sove opptil 3 timer i strekk, hvis han sover ute)

15:00 - pupp (kun ett bryst)

16:30 - grøt (4 ss med kokt vann + purè) - andre puppen

17:00 - sove (kan variere fra en liten powernap til 1,5 time)

19:30 - pupp (begge bryst)

21:00 - (hender han skal ha litt ekstra pupp her, men stort sett er han trøtt i 19:30-20:00 tiden).

00:00 - (våkner litt og snakker, men gir han kun sutten så sovner han igjen.)

02:30 - pupp (begge bryst)

05:00 - ligger skravler litt, men sovner stort sett igjen.

07:00 - ny dag starter

 

:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...