nasol Skrevet 13. desember 2011 #1 Skrevet 13. desember 2011 Heisann. Fant ut for noen uker siden at jeg er gravid, og har tatt kun en test hvor det stor gravid 1-2 uker. Er det vanlig å ta flere for å være sikker? Skal til legen på første kontroll til uka.
August_babyen_min Skrevet 13. desember 2011 #2 Skrevet 13. desember 2011 Jeg har tatt to, men det var fordi streken var så svak. Men strengt talt skal det ikke være nødvendig, da de testene er 99 prosent sikker. Man har ikke det gravid-hormonet hvis man ikke er gravid, så umulig å få positivt svar hvis man ikke er gravid. Lykke til!
Maizen Skrevet 13. desember 2011 #3 Skrevet 13. desember 2011 Gratulerer ! Jeg fikk positiv test iforigår, så tok jeg en igår som viste 3+, skal til legen om en uke, å kjenner jeg meg selv kommer jeg nok til å ta en eller to til før den tid, hehe. Tror det er forskjellig, skal du til legen snart er det kansje ikke noe poeng i en til test
Glajenta ♥ Skrevet 13. desember 2011 #4 Skrevet 13. desember 2011 Jeg har tatt 1 test - den lyste "Gravid". Jeg har ikke hatt mensen siden oktober, og den pleier å være helt presis. Magen vokser, puppene er ømme - og hormonene raser - er i grunn ikke i tvil ;-) Har tenkt at jeg kanskje burde tatt en test til, men gidder ikke bruke 150 kr på noe som egentlig er helt åpenbart ;-)
nasol Skrevet 13. desember 2011 Forfatter #5 Skrevet 13. desember 2011 Tusen Takk for gode svar. Mensen har alltid vært regelmessig, sluttet på den slutten av oktober, og lyste gravid på test i slutten av november, gikk litt vel fort. Derfor jeg er litt usikker.
Sunnybeach4gull :) Skrevet 14. desember 2011 #6 Skrevet 14. desember 2011 Ja Men det e ofte fordi man har billigtester ligganes og æ f.eks måtte ta flere for å virkelig "få det inn" Men en burde jo holde da
Renate har ♂09, ønsker 1 til Skrevet 14. desember 2011 #7 Skrevet 14. desember 2011 Hehe. Er vel ikke nødvendig, men jeg har allerede tatt 3 tester som er positive. Vi er i samme båt. Snakket om å prøve på en baby til for noen uker siden, og nå er jeg gravid. Hadde det ikke vært for at jeg skal på UL i morgen hadde jeg nok tatt en test til, mest for å forsikre meg selv om at jeg virkelig er gravid. Gikk jo så fort, og håper at alt skal gå bra.
Tigerlise&Anton prøver igjen Skrevet 15. desember 2011 #8 Skrevet 15. desember 2011 Hehe, har i dag tatt test for 5. dag på rad... Bruker billigtester, så betaler ikke stort mer enn 150,- for 20 tester. Elsker å teste, min lille spenning i hverdagen Og streken var så svak de første dagene, så til og med ut som den ble litt svakere for hver dag. Men i dag var den heldigvis sterkere, og jeg tør omsider å tro at det er sant. Er min 5. graviditet etter at vi startet å prøve for snart 8 år siden, men kun ett barn så langt. (Da tok jeg forresten bare en test, hadde ikke oppdaget billigtestene og hadde dårligere råd). Blir jo litt mer tilbakeholden etter så lang tid, så trenger bekreftelse på at det virkelig stemmer... Du trenger ikke ta flere tester, og du skal jo snart til legen også Gratulerer så mye med spiren, og lykke til videre!
3 små skatter Skrevet 15. desember 2011 #9 Skrevet 15. desember 2011 Jeg tok 4 tester 4 dager etter hverandre...var så redd for at jeg hadde sett feil på en måte, eller at det var noe feil med testene, men så begynnte jeg å kjenne det på kroppen. Er 5+3 i dag, og nå kjenner jeg ingen symptomer i det hele tatt, så jeg går og lurer litt på om jeg skal ta en test til...bare for å få det bekreftet igjen.
BABY-JENTE Skrevet 15. desember 2011 #10 Skrevet 15. desember 2011 Ja!! :-) Jeg tok sikkert 6 stk, fra billigtester,no, og en clearblue med ukeindikator.
MammaTilTre*augustbaby* Skrevet 15. desember 2011 #11 Skrevet 15. desember 2011 Eg tok bare en med uke indikator og der sto det Gravid 3+ (noe eg syntes var litt rart siden eg tok den 2 dager etter at mensen skulle vært her....) Synes fortsatt det er ganske uvirkelig! Men begynner eg å tvile tenker eg bare på alle symptomene eg har! Puppene verker, kvalm, dødstrett og stikninger i underlivet.... Har ikke bestilt tim hos legen enda. Tenkte eg skulle bestille når eg er i uke 9
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå