simsone Skrevet 6. desember 2011 #1 Skrevet 6. desember 2011 Hva synes dere om dette navnet? Hvilke assosiasjoer får dere?
Frøken Ubesluttsom Skrevet 6. desember 2011 #3 Skrevet 6. desember 2011 Assosierer det med engelsk/amerikansk tv serie.... På engelsk syns jeg det er litt fint, men ikke på norsk.
sommertiara Skrevet 6. desember 2011 #5 Skrevet 6. desember 2011 Ikke pent på norsk. Hvordan ville du uttalt det? Rett frem eller mer Ejden?
LilleBitteliten Skrevet 6. desember 2011 #6 Skrevet 6. desember 2011 uff, ikke fint. Tenker Aidensfield, hehe. I tillegg synes jeg det har litt "harrypreg".
♥Nemi♥ Skrevet 6. desember 2011 #7 Skrevet 6. desember 2011 Nydelig på engelsk, men ikke så mye på norsk. Vet om en liten som heter det, men faren er ikke fra Norge, så da er det mer naturlig.
Lykkeligmedbarnimagen Skrevet 6. desember 2011 #8 Skrevet 6. desember 2011 Fint på engelsk, men ikke på norsk.
Andreaa Skrevet 11. desember 2011 #9 Skrevet 11. desember 2011 Som flere har sagt ikke fint på norsk. Aiden er fint på engelsk. på norsk blir det bare teit. Det er også veldig harry på norsk. Ikke pent. Hva med Adrian? Eller Audun?
Suebird Skrevet 12. desember 2011 #11 Skrevet 12. desember 2011 Et av mange nydelig engelske navn som ikke funker på norsk. Det har en uttale som ikke er uproblematisk på norsk, og det verste jeg hører en skikkelig fornorsking av utpregede utenlandske navn. Det blir harry. Har man britisk eller amerikansk mor eller far så stiller ting seg selvsagt annerledes, men som sagt - det er ikke et navn som automatisk vil bli uttalt korrekt, tror det er fåtallet som vil gjøre det desverre.
simsone Skrevet 5. februar 2012 Forfatter #12 Skrevet 5. februar 2012 Hvis man uttaler dette "rett frem" Aiden,- og ikke tenker på engelsk uttale eller opphav kan ikke jeg skjønne hva som er så problematisk med det navnet. Ser man på det med nye øyne, synes jeg det er meget fint jeg;)
Anonym bruker Skrevet 5. februar 2012 #13 Skrevet 5. februar 2012 Aiden er fint det! (aiiidenn liksom?) Datteren min har en gutt i klassen som heter det, men familien hans er av utenlandsk opprinnelse. (hører de kaller han ayydeen)
Anonym bruker Skrevet 24. februar 2012 #14 Skrevet 24. februar 2012 jeg tenker på det programmet kate plus 8. jeg liker navnet på engelsk ikke like stor fan på norsk ..jeg har mange navn som jeg liker veldig godt på engelsk men som ikke blir helt det samme på norsk. jeg liker feks Rachel men synes Rakel er kjempe stygt. jeg liker Edith men på norsk blir det ikke sagt sånn jg liker det å måtte evt byttet til Idith vis det automatisk skulle blitt sakt likt men kansje litt rart vis gutten het Eyden ...
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2012 #15 Skrevet 25. februar 2012 Her hvor jeg bor er Aid et jentenavn... (Ja, det er i Nord-Norge) så Aiden på en gutt ville bli forvirrende. Og gi opphav til morsomheter om AIDS-en osv. Dessverre, et dårlig navn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå