zassy☆ Skrevet 1. desember 2011 #1 Skrevet 1. desember 2011 Luuurer på om jeg skal ringe i morgen og høre hva de har å si? Man kan bare bestille tid uten legehenvisning ikke sant? Leste det var gratis for barn også.. jeg tenker at det skader iallefall ikke at hun kan sjekke ut nakken til lille mi. Begynte å tenke på dette da jeg leste om noen som ikke ville sove alene slik min ikke vil, og at det da var nakkeprobl. som var skylden, at de rett og slett fikk vondt av å ligge rett. Men hm, hun sover jo for seg selv på natta, er jo kun dagen hun ikke vil ligge for seg selv..da utgår kanskje den teorien? Noen som har brukt manuellterapeut og merket bedring?
C.L.H85 Skrevet 1. desember 2011 #2 Skrevet 1. desember 2011 Jeg bruker manuellterapeut;) Trenger ingen legehenvisning, bare å bestille time;) Vesla mi fikk påvist KISS, men hun skreik mye og lenge i tillegg. Men kan jo være en liten låsning;) Ble bedring så å si med en gang:) Men hvis du mener det haster så må du si det... Ellers kan det ta tid å få time har jeg hørt;)
zassy☆ Skrevet 1. desember 2011 Forfatter #3 Skrevet 1. desember 2011 kan jeg si at jeg mener det haster da Hun skriker jo en del, men slik har det jo vært et par måneder nå eller noe sånt. Hun reagerer alltid når vi tar body på over hodet så begynte å tenke om det kan være pga nakken det også eller om hun bare ikke liker det.. så fint at det ble bedre til deg med en gang, de knekker vel ikke på babyer? bare trykker? eller? For en tid siden var jeg hos fysioterapeut som mente alt så fint ut, så er kanskje ikke vits i å dra til manuellterapeut da, eller ser de forskjellige ting muligens?
Babyønske �� Skrevet 1. desember 2011 #4 Skrevet 1. desember 2011 En manuellterapeut jobber annerledes(kjenner etter andre ting) enn en fysioterapeut, så det kan være verdt å ta turen ja. En manuellterapeut knekker ikke nei. Bare trykker på punkt.
C.L.H85 Skrevet 1. desember 2011 #5 Skrevet 1. desember 2011 Manuellterapeuten vår bare trykte en gang på nakken og det var det;) Men hun/han må gjøre noen rare bevegelser på baby for å finne ut litt da. Vesla her tok hun å løftet etter beina, for å sjekke om hun hadde overstrekk(noe hun hadde),men vesla bare så forundret ut- alt var jo opp ned;) He he. Det er ikke farlig og ingen ting som knekkes opp;)) Vesla her likte heller ikke å bli tatt på body, vogn de 3 første mnd, skreik og sutra hele dagen, sov bare povernapping, hadde merkelige sove stillinger-bananform kunne sove greit om natten da;)
zassy☆ Skrevet 1. desember 2011 Forfatter #6 Skrevet 1. desember 2011 oi å bli holdt etter beina hørtes jo litt skummelt ut, hehe, men bra hun ikke skrek da Så din sov greit om natten likevel? Er bare korte lurer her også, hun kan sove lenge men da bare i fanget mitt. Tror ikke det er noen bananform her da, enkelte dager er mer sutrete enn andre..hadde på en måte bare gått ut fra at hun plages med magen jeg, men nå begynner jeg å lure. Hadde håpet å kunne få en time før jul, men det spørs vel da, er vel lang ventetid ja.
Cerese Skrevet 2. desember 2011 #7 Skrevet 2. desember 2011 Det er verdt et besøk, mini'n vår hadde veldig god effekt av det. Det var som en ny baby:) Han hadde litt tøff fødsel og sutra veldig mye og sov dårlig. Tror vi var der tilsammen 6 ganger hvor manuellterapeuten gjorde justeringer i nakken hans. Det var ikke lang ventetid, vi var på Brynseng i Oslo.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå