Gå til innhold

Redd for MA. Hvordan merket dere MA?


Anbefalte innlegg

Godt på høre TurboJenny, og er helt enig med deg :-) Grunnen til at jeg har holdt meg litt unna er faktisk at jeg har mistet i uke 6-7 tre ganger på 2 år nå, og vil ikke ta noen gleder på forskudd før jeg egentlig er 12 uker, eller mer. Har nå ikke klart å holde meg lenger, er snart uke 11...Og jeg gjentar til Magica: dette er et forum som omhandler 1.trimester og alt som hører til, sånn er det bare.

Fortsetter under...

Sånn er det bare? Ja ja, det er jo et godt utgangspunkt for å diskutere hvordan man ønsker å ha det her inne. Skal ikke de som eventuelt ønsker å ha et annet fokus ha lov til å mene det? Dette forumet kunne vel egentlig hett bekymringer i 1. trimester. Å dele erfaringer om hvilke symptomer man hadde under en MA slik som over her skaper kun bekymringer. Ja, jeg velger å lese i trådene, ja jeg er dum nok til å være medlem på BIM, ja det er kanskje på tide å finne seg et annet forum der det faktisk er plass for ALLE sammen, og hvor man diskuterer annet enn MA SA og bekymringer rundt dette.

Ja, det er kanskje en god ide, og lykke til. Det er nettopp det du sier, det skal være plass til alle her inne, både de som deler gleder og de som deler sorger. Så velger man selv hva man vil lese, og om man vil være her, som du sier selv. Skjønner egentlig ikke hva det er å diskutere... Du har jo funnet svaret allerede :-) Jeg er ihvertfall IKKE her inne for å krangle, så for meg ender dette her.

Oi her var det mye aktivitet siden sist jeg sjekket.

 

Magica: Beklager om denne tråden ga deg bekymringer. Men nå er det faktisk slik at jeg har gjennomgått en MA, og det har gjort meg ekstra bekymret i denne graviditeten. Heldigvis kan jeg dele mine tanker med de som er her inne på forumet, se at andre også bærer på bekymringen, men i de fleste tilfeller går det godt, å for meg er det en lettelse å lese ! Å en annen ting, du skriver at du vil bli tatt godt i mot av jentene på "bligravid" om du skulle være uheldig å miste... Jeg er 100% sikker på at jeg vil bli tatt godt i mot her inne på 1.trim. om jeg skulle miste.

 

Jeg så gjennom overskriftene nedover 1 trim. og er ikke enig i at omtrent annenhver handler om blødninger og ma/sa, faktisk mange gladnyheter nedover.

 

Men igjen, beklager om noen syntes denne tråden var ubehagelig å lese, men jeg fikk iallfall delt mine bekymringer, og fikk kontakt med andre i samme situasjon, noe som iallfall hjelper meg, og forhåpentligvis andre.

La oss forsøke å holde hormonene i sjakk damer:) Jeg er enig med Magica, både sist gang og nå så er det faktisk slik at frykten for MA (Gud for et mareritt det må være for dere som har opplevd det) øker ved at så mange skriver om det titt og ofte. Samtidig er jeg enig med TurboJenny, på disse forumene om abort o.l er det svært lite aktivitet. Selv mistet jeg i sa og har blødd litt i dette svangerskapet og har funnet god støtte i første tri. Det jeg må si som noen kloke damer har nevnt i samme slengen med sine innlegg er at MA er faktisk sjeldent og påpeker at det mest sansynligvis var noe galt med fosteret. Kanskje for de aller fleste det faktisk går bra med burde dele noen hyggelige historier? Vet ikke men føler at alle bør bli hørt, både på godt og vondt!

Ville bare dele en siste ting, det som står i forum-beskrivelsen: "Dette er et forum for alle i 1 trimester - også de som frykter at noe kan være galt. Vi ønsker ikke at dere skal skremme hverandre, men respektere og støtte hverandre."

 

Dette synes jeg vi følger godt opp og er gode til :-)

 

Annonse

Hei Magica! Husker deg fra bli gravid, så kjekt å se deg her inne, gratulerer med graviditeten!

Jeg må si at jeg støtter deg veldig i det du sier. Det virker som at de som er mest aktive på dette forumet er de som har opplevet å miste samt de som er veldig engestelig for det.

Jeg har lyst til å komme med en oppfordring til alle oss som ikke har slike erfaringer og som har et mer avslappet forhold til graviditeten å bli mer aktive om vår hverdag som gravide her inne. De som sliter med ting som feks denne tråden belyser skal få lov til det, men dersom vi som ikke ønsker så mye forkus på dette, som det er på dette forumet nå, hever stemmen litt om andre ting, så kanskje vi greier å gjevne ut ballansen i temaene som går igjen her på på forumet litt bedre?

Var ikke min intensjon å henge ut noen på forumet vårt. Har ikke noe i mot noen av dere så det er sagt. Synes det er fint at Hi får den støtten hun får, men etterlyser balansen. Liker godt ideen til Lilykke over her om at vi andre kan heve stemmen litt. ;)

Helt enig med deg Lilykke! Det blir fort mye bekymringstråder på 1. tri, og det skal være plass til oss alle her uansett forutsetning... Så hvis vi alle kan bli flinkere og skrive positivt ladede innlegg her så vil ikke de negative være så framtrendende;-) For det går faktisk bra for de aller aller fleste.....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...