Gjest Hippo ღ Skrevet 29. november 2011 #1 Skrevet 29. november 2011 Vi har vogn og seng på lager. Bilstol har vi kjøpt. + det meste av klær. men mangler litt. Er det sent å handle inn resten av utstyr som dyne, sengesett, stellesaker osv osv 3 uker før termin?
nyttårsprins Skrevet 29. november 2011 #2 Skrevet 29. november 2011 Vi fikk plutselig beskjed om at det blir keisersnitt 30 dager før, så her ble alt veldig travelt. Forrige mann kom 2 uker før tiden. Siden vi ennå ikke hadde kjøpt seng da, så hadde jeg mareritt om at tulla måtte sove i en skuff.... Ville forsøkt å ha alt klart rundt en måned før dersom alt ser ut til å gå normalt. Er er alt klart(håper jeg), for gutten kommer på torsdag!
Mininni Skrevet 29. november 2011 #3 Skrevet 29. november 2011 Vel, jeg ville nok synes det var litt sent, kanskje? Nå vet jeg ikke om du er førstegangs eller annengangs, men ting kan plutselig skje, og jeg ville nok vært ferdig handlet i det minste en 4-5 uker før termin, med unntak av typisk "stæsj" som ikke er helt nødvendig å ha på plass. Vurderingen må vel gå på om du har nok til at du vil klare deg hvis barnet skulle komme en måned for tidlig, eller hvor lett det evt er for deg å få tak i det raskt ved behov. Det er jo ikke alt man MÅ ha klart, mens andre ting er mer prekære
Gjest Hippo ღ Skrevet 29. november 2011 #4 Skrevet 29. november 2011 Tusen takk for svar dere Føler selv at det er litt i seneste laget!!
Love88 Skrevet 29. november 2011 #5 Skrevet 29. november 2011 Jeg handlet inn det meste en god stund i forveien, og er veldig glad for det nå. Er 37+5, og merker at det er lite jeg orker å gjøre... Muligens et par småting er ikke handlet enda, men det meste er klart heldigvis:)
Gjest Hippo ღ Skrevet 29. november 2011 #6 Skrevet 29. november 2011 Jeg hadde tenkt at dette var en fin ting å gjøre i permisjonen. Men man vet jo aldri hvordan formen blir. Jeg kan heller vaske på babyklær og slappe av
Tjålsi har født en prinsesse Skrevet 29. november 2011 #7 Skrevet 29. november 2011 Jeg er VELDIG glad for at alt er i hus. Har mer enn nok med å holde huset rent og middagslaging nå de siste ukene.
kleika Skrevet 29. november 2011 #8 Skrevet 29. november 2011 Hei Hippo vi har jo termin samme dag, jeg har det meste, men mangler 1 viktig ting nemli seng/vugge og en del små ting, men tenkte jeg skal ta det siste i starten av januar etter jul, har på fornemmelsen at vi får en del gavekort til babyshop hehe. så en mrd før termin ca, vi har jo det viktigste som bilstol og en vogn den kan sove i hvis det er,stellebord,klær og helseteppe har vi også og stellesaker/såper/cremer kan kjøpes i siste liten på butikken. skulle den komme såpass før er jeg sikker på det går greit allikevel. Man får ofte følelsen herinne av at alle kommer før tiden, men det er faktisk sjeldent at de komme tidligere enn uke 37. gikk 9 dager over tiden med nr 1 og fikk nr 2 3 dage før termin påtrods av åpning lenge før og var innlagt 3 gange med prematurrier, så har liten tro på at vi får før tidligst midten av januar. Heldigvis for før uke 37 er jo prematur.Men i forhold til hvad man orker da er der selvfølgelig ingen garantier, stresser selv med julegaverne nå da jeg ikke ved om jeg orker å juleshoppe om 14 dage hehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå