Tosta <3 Skrevet 6. november 2011 #1 Skrevet 6. november 2011 Flere som har dette problemet?? Jeg steriliserer og koker, varierer litt... Men ser at det er ett tynt,tynt hvitt belegg inni. Hva gjør jeg galt? Flaskesmokken ser rett og slett sitne ut
Håpet ble virkelighet! Skrevet 6. november 2011 #2 Skrevet 6. november 2011 Vasker du flaskene i Zalo først? Jeg lar alltid mine flasker, alle deler ligge i varmt vann med zalo i i ca 30 minutter før jeg raskt vasker de med flaskebørste og så putter de i sterilisatoren fra Avent. Da sliter jeg ikke med belegg.
Luna 31.3.11 <3 Skrevet 6. november 2011 #3 Skrevet 6. november 2011 ja, vask de i varmt såpe vann først?? hvis du gjør det så er det rart at det blir belegg. Skal helst ikke legge de i zalo så veldig lenge..tuten på flaska tiltrekker seg zalo lukta å blir der! kan være litt dumt hvis babyen din er liten. Brått lukter det bare såpe jeg vasket flaskene 1 gang i vaskemaskinen..da ble det belegg..selvom jeg kokte de etterpå. Kan være det å?
Nille 76 Skrevet 6. november 2011 #4 Skrevet 6. november 2011 Alt som det har vært melk på skal først skylles/vaskes godt i KALDT vann, og så vaskes i varmt. Det er fordi proteinene blir denaturert og kan lage film når de blir varmet opp, da sitter de fast. Det er akkurat som blod, man må skylle vekk blodflekker i kaldt vann først. Etter kald og så varm vask (få bort fettet) så kan man koke dem, og da skal det ikke bli noe belegg.
Tosta <3 Skrevet 6. november 2011 Forfatter #5 Skrevet 6. november 2011 Tusen takk for gode smarte svar! Jeg har da gjort alt riktig, bortsett fra å skylle de i kaldt vann først... Syns det er litt ekkelt med den zaloen, føler det lukter uansett hvor kort de ligger i såpevann. Vil jeg klare å fjerne den filmen tro? Er vel ikke farlig sånn sett, men ser ekkelt ut. Noen som også alltid får så masse dugg i flaskene når de har vært i sterilisatoren?
Luna 31.3.11 <3 Skrevet 8. november 2011 #6 Skrevet 8. november 2011 ja, får masse dugg jeg også kokt ett par ganger i kjele..da ble det ikke noe:p vet ikke hva man skal gjøre for å ikke få dugg, men har det sånn jeg også..hørt flere andre som også forteller det samme tørker de med litt papir bare jeg
ninairen Skrevet 9. november 2011 #7 Skrevet 9. november 2011 Hva med å koke tutten til flaska og vrenge den? Jeg bruker ikke flasker, men brystskjold.. Og viss jeg koker bare ene siden, er det på en måte litt melk eller noe sånt igjen, men viss jeg koker den ene siden-tar det opp og kvenger og koker litt til så blir det borte:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå