Gå til innhold

Erfaringer med Medela CALMA flaskesmokk til baby som ikke klarer å ta brystet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

tenkte prøve denne, da vi enda ikke har fått til ammingen, men står at den ikke anbefales til sugesvake barn. Er det noen som har prøvd denne og kan gå god for den?

Skrevet

vi prøvde den da vesla absolut ikke ville ta pupp.. men hun klaret ikke den flaska.. nektet å ta melk fra noe hun måtte jobbe for.. så den flaksa ga vi opp. det er jo ikke verre enn at du prøver. :)

Skrevet

Anbefaler den til alle som har utfordringer!!

For det første ble ikke frøkna sugeforvirret, noe hun ble med vanlig flaske og kopp ble litt upraktisk i lengden.

Og for det andre ble hun mye sterkere i sugingen.

 

Den lille gikk ned veldig mye første uken og visste derfor ikke sitt eget magemål. Derfor spiste hun til hun ikke lenger var sulten, men fortsatte ikke helt til hun ble mett.

Og når jeg ikke hadde nok melk, og hun var fornøyd når den verste sulten ble stilnet var det vanskelig å få henne til å legge nok på seg.

Derfor måtte vi tidlig i gang med MME og som sagt så tillegger ejg Calma MYE av æren for at vi i dag har en liten frøken som selv kan gi beskjed om at hun ikke er mett nok!!

Skrevet

har prøvd, og hun har ingen problem m å suge fra den, men griser litt da. så får vi se om hun etterhvert får riktig sugetak på meg også...

Skrevet

Vi hadde mye problemer med amming i starten, var omtrent kun med brystskjold hun ville ta pupp.

 

Hadde en Philips kolikktåteflaske, men her kom melken så lett ut at vi var redd den ville øke faren for at hun totalt nektet bryst, at vi heller prøvde calma, hvor det virket som hun måtte jobbe litt mer for melken.

 

Dette fungerte bra, hun tok flasken med en gang, hun kan ta pauser underveis i drikkingen fordi det nesten ikke kommer noe om hun ikke suger, og etter et par måneder ble hun så sterk at ammingen rett på pupp uten brystskjold går bra.

 

Så vi kan trygt anbefale disse flaskene. :)

Skrevet

Høres positivt ut, er verdt å fortsette å prøve med denne tenker jeg. har også vanlige medela smokker og prøver med langsom flaskemating, har ryddet vekk alle andre flaskesmokker. Så får bare være tålmodig:) takk for svar,

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...