Desembernisse Skrevet 2. november 2011 #1 Skrevet 2. november 2011 ... avslørte at det bor ei lita Viljemor i magen. Blir spennende å treffe henne om en liten stund. Planlagt KS er satt til 22. desember, men pga veldig tynn livmorvegg nederst er sjansene for at hun kommer ennå tidligere store. Håper selvfølgelig at hun kan være i magen lengst mulig, da jeg er den beste kuvøsen. Har fått beskjd om å være veldig forsiktig, ikke løfte, dytte, bøye meg eller gjøre noen form for husarbeid - men det er lettere sagt en gjort med tre småtroll i huset fra før.
kosemæ Skrevet 2. november 2011 #2 Skrevet 2. november 2011 ja jøss, det hørtes ut som en nært opptil umulig oppgave å unngå alt det med 3 små fra før! Håper du har god hjelp i mannen eller andre, så Viljemor får hjelp til å bli værende så lenge som mulig. Uansett er du vel kommet ganske langt, så det går vel mest sannsynlig bra uansett om hun kommer før det planlagte KS. Lykke til!
LeMaRa Skrevet 2. november 2011 #3 Skrevet 2. november 2011 Lykke til!!! Håper du får masse god hjelp av de rundt deg!!! =)
har jente og gutt og ny spire Skrevet 2. november 2011 #4 Skrevet 2. november 2011 Kossen ser dei at du har tynn livmor vegg? har du tatt mangen ks? lykke til )
Trollmora86 - to fine gutter Skrevet 3. november 2011 #5 Skrevet 3. november 2011 Håper du får ks noen dager tidligere da sånn at du slipper å være på sykehuset på julaften.
Desembernisse Skrevet 3. november 2011 Forfatter #6 Skrevet 3. november 2011 Legen undersøkte livmorveggen med innvendig UL. Og det viste seg at nederst var veggen bare 1, 8 mm, og det er i tynneste laget. Planen er å holde babyen lengst mulig imagen, men skal tilbake om 3 uker - da er jeg i uke 34. Da blir det besemt om jeg blir innlagt på sykehuset (slik at jeg er nærmest mulig hvis det verste skulle skje), og om de skal hente ut babyen ennå tidligere en uke 37,0. Frem til da må jeg are ta livet med ro og krysse fingre og tær for at alt går bra. Livmor veggen er nok blitt så tynn pga av mange KS på kort tid. Dette blir det 4 på 6 år. Var ikke planlagt i det hele tatt, da jeg ble gravid med hormonspiralen. Denne gangen har jeg gitt beskjed om at jeg vil steriliseres! Ha en super dag alle sammen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå