januarbaby + novemberspire Skrevet 1. november 2011 #1 Skrevet 1. november 2011 Hva slags bil har dere som bruker dette setet? Vi har volvo v50 og jeg synes det tar veldig stor plass. Blir jo ikke noe benplass til den som sitter foran. Tar besafe setene mindre plass eller er de like store?
2010 Mammaen Skrevet 1. november 2011 #2 Skrevet 1. november 2011 Vi har også det setet i en Volvo og det går helt fint. Alle bakovervendte seter (regner med du har det) tar stor plass. Vi har BeSafe x3med isofix og det tar mye større plass enn mulititech (går såvidt inn i en Honda CRV).
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 1. november 2011 #3 Skrevet 1. november 2011 Vi har Skoda Octavia med Britax multitech til storesøster og Britax Hi-Way til lillesøster. Og ja, det blir dårlig beinplass foran multi-techen, men det går helt greit for min del (er ikke så høy). Da var det verre for mannen, så derfor var vi avhengig av å finne et bakovervendt sete som tar mindre plass- og det gjør heldigvis Hi Way´ en. Så den anbefales, plusgodkjent er den jo også og derfor spesielt anbefalt av Trygg Trafikk=)
januarbaby + novemberspire Skrevet 2. november 2011 Forfatter #4 Skrevet 2. november 2011 Takk for svar
Lemonia Skrevet 2. november 2011 #5 Skrevet 2. november 2011 Vi har Touran og det blir ikke veldig mye benplass til den som sitter foran, men det går helt fint. Mannen min er 1,88 og klager ikke.
♥ Vinterbarnet ♥ Skrevet 2. november 2011 #6 Skrevet 2. november 2011 Jeg har det setet i Mercedes ML og har god plass(stor bil)
togutter-08og10 Skrevet 5. november 2011 #7 Skrevet 5. november 2011 Vi har Passat og bruker multi-tech. Mannen på 187 satt mye foran med det setet bak seg, og han klagde ikke. Men det er bedre da han kjører, for jeg er mye lavere.
Blabb00 Skrevet 6. november 2011 #8 Skrevet 6. november 2011 Vi har multi techen i en passat og en volvo v40. God plass multi techen er jo faktisk en av de barnesetene som tar minst plass
januarbaby + novemberspire Skrevet 6. november 2011 Forfatter #9 Skrevet 6. november 2011 Er det mulig å justere setet på noe vis? Babyen har jo massevis av beinplass. Er nok den "klossen" foran setet som gjør at setet blir stående så langt ut, og dermed kjempeliten plass til den foran. Klønete forklart, men håper dere skjønner? Er ikke volvo v50 større enn v40?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå