Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #1 Skrevet 31. oktober 2011 Mannen min har endel fregner, og er veldig redd for at datteren vår også skal få det. Dette har plaget han endel i oppveksten, mtp mobbing. Han er ellers mørk i håret og blir veldig brun på sommeren, men har altså disse fregnene på kroppen. Vår lille er nå 2 år, og har ikke antydning til verken fregner eller føflekker. Når kan vi forvente at disse eventuelt kommer?
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #2 Skrevet 31. oktober 2011 Når det er sol. PS Jeg synes holdningen din er motbydelig
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #3 Skrevet 31. oktober 2011 Jeg er FULL av fregner og forstår godt din skrekk!!!! Har plaget meg også i alle år! Men mine to jenter har ikke så mye som en eneste fregne... så jeg vet ikke når de eventuelt kommer...
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #4 Skrevet 31. oktober 2011 Synes du holdningen min er motbydelig??? Må innrømme at jeg ikke aner hvor du fikk det fra, da jeg aldri skrev noenting om at fregner er stygt eller fælt. Hvis jeg hadde mislikt fregner, så ville jeg da aldri ha giftet meg med en mann som har massevis..... Det er mannen min som er så bekymret for at hun skal få negative kommentarer på det, slik han selv fikk i barndommen. Så han er veldig obs på om hun får fregner eller ei. Derfor spurte jeg av ren nysgjerrighet! HI
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #5 Skrevet 31. oktober 2011 Gutten min fikk et lite dryss av fregner for første gang i sommer. Han er 4 år nå.
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #6 Skrevet 31. oktober 2011 Jeg har alltid hatt fregner fra våren når sola begynner å skinne til mørketiden kommer igjen. Nå er altså fregnene forsvunnet for vintersesongen. Det har aldri plaget meg på noen måte, og jeg har heller ikke fått noen stygge kommentarer. Kun kommentarer om at det er søtt. Om jenta di får fregner (om det var en jente du hadde?), så er det nok ikke verdens ende. Tror det er verre for gutter enn for jente m.t.p. mobbing og slikt. Kjenner ikke jenter som er blitt mobbet pga. fregner, men så kjenner jeg forsåvidt heller ikke noen gutter som er blitt mobbet pga. det.
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #7 Skrevet 31. oktober 2011 Redd for at deres barn skal få det? Høres ikke bra ut, men i 3- 4 årsalder kommer det stort sett.
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #8 Skrevet 31. oktober 2011 Varierer litt tror jeg. Min hadde ikke en prikk noe sted før hun var mellom 2 og 3 år (husker ikke eksakt). Det har kommet et søtt lite dryss med fregner over nesa og hun har en prikk på det ene beinet, en på magen og en mellom tærne.
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #9 Skrevet 31. oktober 2011 Mine begynte så smått å få det når de var rundt 3-4 år. Ingen av dem har mye da, bare noen få over neseryggen, og en og annen liten føflekk.
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #10 Skrevet 31. oktober 2011 Fregner er bare fint! Har det selv og aldri blitt mobbet for det. Synes mannen din bør bli voksen, tenk når barnet deres plukker opp disse holdningene! Hva så da, om barnet får fregner når det blir tre år. Hva skal faren gjøre da?? Siden har er så oppsatt på å vite det..
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2011 #11 Skrevet 31. oktober 2011 Takk for svar alle sammen! Tror nok ikke at barnet kommer til å merke noe som helst av pappaen sin bekymring ovenfor fregner. Dette blir ikke nevnt i hennes nærvær, men heller noe han har "betrodd" meg. Er ikke noe han går rundt og snakker om, men vet at det plagde han i oppveksten. Og ja, synes selv fregner er ganske søtt.... som sagt giftet jeg meg med en mann som har det over hele kroppen;) Så spurte av ren nysgjerrighet fordi jeg kom på det når jeg så en annen tråd om noe lignende her. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå