Gå til innhold

Vann til baby!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når kan man begynne å gi vann til baby, og når er det nødvendig?

min lille er nå 4 måneder og har kun hatt pupp og mme frem til nå. Vi har nå startet med grøt, og etterhvert skal vi introdusere grønnsaker og frukt. Men når begynner man å gi vann til baby?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hei.. vi begynte å introdusere vann når lille her fikk smake grøt.. ca 4,5 mnd... vi passet på å koke vannet da og kjølte det ned før hun fikk det.... det tok ca en måneds tid med smaking av vann før hun begynte å få sansen for det:) nå eeeeeelsker hun vann!!! ;) så ikke gi opp selv om det virker som de ikke vil ha det i starten.... gull verdt at de liker vann :)

Skrevet

Vi begynte å gi vann til jenten vår for ca 1 uke siden, det var først da hun kom opp i større mengde grøt på kvelden - og trengte noe å tørstedrikke på under og etter måltidet :-) Til det måltidet får hun nå kun vann.

 

Tok tre-fire dager med prøving før hun skjønte hvordan hun skulle suge på vannkoppen (avent). Men gav koppen til henne flere ganger om dagen, slik at hun kunne leke litt med den og prøve suge, og plutselig forstod hun teknikken :-)

 

Har også gitt litt vann til grønnsaksmåltidet hun får tidligere på dagen, men da får hun også pupp etterpå.

 

Lillemor er nå 6 mnd 10 dager.

Skrevet

Jeg gir vann til alle måltider med fast føde. Hun drikker ikke mye, men synes det er stor stas å drikke av mitt glass og imsdal flasken min.

 

Har prøvd avent og tommi tippy tutekopp fra hun var 4 mnd. Ga opp ved 5 mnd alder, dro frem i dag, og hun var superfornøyd med avent koppen og klarte å drikke av den. Hun er 6 mnd i dag.

 

Det er viktig å gi vann, selv om barnet ikke drikker mye så blir de vant til det og drikker mer etter hvert.

Skrevet

Noen som vet om det er nødvendig å koke vannet? Mener å ha lest at det ikke er nødvendig, men husker ikke...

Skrevet

Jenta mi er straks 6 mnd, og jeg har ikke koka vannet de siste ukene..

Skrevet

Hei. Min baby e nå 8 mnd. Jeg ha gitt babyen (temperert)kokt vann på flaske siden han var nyfødt. Fikk beskjed fra helse stasjonen at det var viktig å venne babyen til vann så tidlig så mulig. Babyen er ikke alltid sulten når de sutrer.Så her var det mme og vann inn i mellom.

Det eneste problemet med dette nå er at babyen foretrekker vann i steden for mme.Men han har hele tiden lagt innen for vekst kurvene så ekner med at han får i seg det han skal.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...