Rampegutt08+Bøllefrø12 Skrevet 30. oktober 2011 #1 Skrevet 30. oktober 2011 ? Sist gjorde vi det, men det ble vel egentlig til at flere og flere visste om det hehe.. Det var så lett når det var sagt;) Denne gangen skal vi prøve og ikke si noe før spiren sitter og har vært der i 3 mnd. Ser for meg at det kan bli vanskelig ettersom vi alltid blir invitert på noen sammenkomster, jeg har stumpet røyken og vipps - så skjøner de vel tegninga;) Man føler i hvertfall det. Får ta det som det kommer. Er vel en evig optimist som tror at jeg skal bli gravid relativt fort siden jeg ble det med nr.1. Noe jeg egentlig vet ikke er en selvfølge;)
Tups Skrevet 30. oktober 2011 #2 Skrevet 30. oktober 2011 Hei! Her prøver vi på nr 3 (er forsinket og har to svakt positive tester, så håper den sitter allerede!), og denne gangen har jeg sagt det til to gode venninner. Med nummer en sa vi ikke til noen at vi prøvde, og skulle egentlig ikke si noe før andre trimester. Men omstendighetene (masse blødninger, sykemelding og innleggelse på sykehus) gjorde at både familie og jobb visste det lenge før. Nummer to prøvde vi ikke på, så der visste vi det ikke selv engang;-) Men ventet til uke 12 før alle fikk vite det. Tar det litt som det kommer denne gangen. De to venninnene får nok vite det når jeg får positiv test. Resten av gjengen får vel vente litt til! Lykke til!
Rampegutt08+Bøllefrø12 Skrevet 30. oktober 2011 Forfatter #3 Skrevet 30. oktober 2011 SÅÅÅ gøy med svake streker da! Det lover jo godt! Hadde selv det med førstemann. Testet positivt 3-4 uker over IKM, men husker en test 2 uker over som var svaaaaake streker uten at jeg tenkte noe mer over det. Men stemte jo det da.. Krysser fingrene for deg!! Vi har nettopp avsluttet pillebrettet så jeg venter en siste mens i dag håper jeg;) Så blir det spennende fremover gitt! Lykke til med videre testing <3
Tups Skrevet 30. oktober 2011 #4 Skrevet 30. oktober 2011 Takk! :-) Er litt for spennende dette, nesten. Førstemann satt før jeg fikk igjen mensen etter pilleslutt, og nr to var et "arbeidsuhell" - så er første gangen jeg følger med syklus og prøver å forstå når jeg har eggløsning osv. Blir så man lever litt i sin egen boble... Håper mensen kommer i dag, så dere kan sette i gang snart;-)
Rampegutt08+Bøllefrø12 Skrevet 30. oktober 2011 Forfatter #5 Skrevet 30. oktober 2011 Hehe, så gøy da! Da er du virkelig fruktbar i hvertfall;) Her har jeg egentlig litt tidspress på meg siden jeg jobber som vikar. Har en stilling frem til august neste år ca så føler januar er absolutt siste måned liksom. Plutselig kom mannen og sa vi kjærer på! Hadde ikke trodd det skulle skje med det første. Er jo greit å ha lønnet arbeid frem til permisjon for det om det er 6 av de 10 siste mnd. som telles;)
Tups Skrevet 30. oktober 2011 #6 Skrevet 30. oktober 2011 Åh, vet hvordan det der er! Jeg hadde et vikariat som gikk ut en mnd eller to før permisjonen, så rakk akkurat den 6 av siste 10 regelen jeg også... Nå har jeg fast jobb og ikke noe stress sånn sett, men utålmodig er man jo likevel;-) Så gøy at mannen ble gira også! Vi hadde diskutert det og vært i tenkeboksen en god stund før vi bestemte oss for å prøve på nr 3. Både 5-åringen og 3-åringen er en håndfull, så måtte tenke over om vi virkelig har overskudd til en til:-P
snupsi87 Skrevet 30. oktober 2011 #7 Skrevet 30. oktober 2011 Vi prøver på vår felles første, mannen har to fra før. Men vi har bestemt oss for å ikke si det til noen. Derfor er det ekstra godt å snakke med dere her inne. Kjenner det er veldig vanskelig. Mange som sier "det begynner å bli på tide nå, dere som har vært så lenge sammen" osv.. Å da er det litt sånn.. "Ja, det gjør vel det.. men vi får se.. " hehe.. vanskelig... men så spennende å ..=)
Mamma med spire Skrevet 30. oktober 2011 #8 Skrevet 30. oktober 2011 Vi har fortalt det til to venner og resten får nok ikke vite før vi har fått en positiv test og det har gått 12 uker. Søsteren min spurte for noen dager siden om når vi skulle få nummer 2 og sa at hun syns det hadde tatt så lang tid før det kom en til. Alle søsknene mine har barn ganske tett. Vel, jeg er tydeligvis ikke som mine søstre som blir gravid bare en mann ser på dem. Samtidig så har jeg ikke lyst å fortelle at vi prøver men at det har tatt over ett år...
Temperance Skrevet 30. oktober 2011 #9 Skrevet 30. oktober 2011 Vi har heller ikke fortalt noen at vi prøver. Har ingen barn fra før. Tenker å vente til uke 12, men vi får se hvordan det går! Kanskje de nærmeste venninnene får vite det før
chamira Skrevet 30. oktober 2011 #10 Skrevet 30. oktober 2011 Jeg hadde også bestemt meg for at jeg ikke ville si noe til noen.. men jeg ser at det blir ekstremt vanskelig. Vi kjøpte oss hus... så sluttet jeg å røyke og nå stopper ikke spørsmålene i det heletatt. Vi har ingen barn fra før.. jeg er 30 og min mann er 34.. så det ligger jo litt i kortene at vi vil prøve.. Veldig vanskelig å nekte gang på gang når spørsmålene alltid kommer. Pluss at jeg nå kjører hver gang vi er på fest mellom EL og IKM.. hm. merkelig. Jeg har ikke sagt at vi prøver, men jeg har sagt at det er ikke umulig at det ligger i kortene. Det er jo nesten dumt å nekte nå.
Tessy Skrevet 30. oktober 2011 #11 Skrevet 30. oktober 2011 Jeg har egentlig vært litt åpen om det jeg...er vel fordi jeg syns det er så spennende og vanskelig å holde kjeft. Men er bare venner vi omgås som er i samme situasjon som vet det, + min beste venninne og søsteren min vet at vi tenker på nestemann i hvertfall (svigers og mine foreldre vet ingenting). Men når det kan skje er jo vanskelig å si uansett...jeg har nok bagatellisert det litt mer en hva som er fakta. vi prøver jo ordentlig vil jeg si. men til andre har jeg sakt mer som at skjer det, så skjer det liksom. Men har ei god venninne som er i samme situasjon også, så er godt å snakke åpent også! lykke til med spirer alelsammen!!
maria isabell Skrevet 1. november 2011 #12 Skrevet 1. november 2011 klart det:) her vet naboen det,tanta mi og resten av familien:) er nok en meget åpen person:) sist kom det frem i et familie selskap at jeg hadde eggløsning og resultatet ligger og sover i senga si nå hihi:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå