Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Jeg blir kvalm av ALT!

Jeg tuller ikke.

 

Forrige svangerskap ble jeg kvalm av lukter, alle mulige lukter.

Nå bli jeg kvalm av alt.

Jeg blir for eksempel kvalm av å stå opp, spise/ikke spise.. De er greie.

Jeg blir kvalm av å omgås mennesker og snakke om baby eller graviditet.

Jeg blir kvalm av å tenke på babynavn, og jeg blir utrolig kvalm av å være inne på barnimagen.

Det er helt sylt, det er akkurat som om jeg blir helt vilt kvalm på å tenke i det heletatt at jeg er gravid.

 

Det beste er å bare ligge strekk utpå soverommet, uten lyd og lys, og prøve å ikke tenke. Ha et glass iskald bris ved siden av og nylig tømtblære... Slik kan jeg ligge i timesvis.

Jeg er ikke en veldig god fungerende mor forøyeblikket.

 

Itilegg har jeg fått en infeksjon i lungene, så jeg er rimelig slått ut, egentlig påsett og vis litt greit, for da tror folk at alt dette spesielle tullet mitt kommer av det, og stillerikke noe spørsmål om jeg er gravid, er bare 8 uker, og ønsker ikke dele det før i uke 12.

 

Det var vist bare en sytetråd.... Ikke så ofte jeg er innom om dagen, iomat jeg blir så kvalm:P

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143732376-%C3%A6sj-og-fusj/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Akkurat sånn har jeg også det! Kan seriøst ligge en hel dag i senga og bare puste og "være".... Håper det går over snart. Men tror jeg er veldig sliten denne gangen for det har gått i ett i høst. Det straffer seg vel...Med første kastet jeg opp når jeg var kvalm så kunne jeg spise og ha det bra en stund etterpå. Denne gangen er jeg bare småkvalm hele tiden og kaster ikke opp. Det var lettere første gangen.

 

Skjønner godt hva du mener med å ikke være fungerende mor...Jeg er heller ikke det.. Jeg har ikke overskudd nok til å involvere meg så veldig. Veldig trist. Men hun ser ut til å takle det fint og løper til pappa når det er noe istedet...

 

Er du sykemeldt? Jeg tror jeg må sykemelde meg. Orker ikke tanken på å presse meg på jobb sånn som jeg er nå. Har fortalt det til noen på jobb, orker ikke lyve.

 

 

Hallohallo, hadde jeg vært i arbeid, hadde jeg nok helt klart vært sykemeldt. Ikke bare pga dette her, men det har vært mye vondt som har skjedd i høst, og jeg er sliten..

Jeg er sykepleierstudentstudent på siste året, veldig stress, Imorgen begynner jeg i min siste praksis, hjemmesykepleie, kjenner meg svært lite motivert... dessverre.

Hei,

 

Jeg er gravid med nr 2 og var SKIKKELIG dårlig med nr 1. Gikk ned ti kilo den første tiden og fikk ikke i meg en ting. Jeg håpte på at neste svangerskap skulle bli mye bedre, men det ble verre...jeg blir nå kvalm av vann og får ikke i meg væske. Legen sa at ingenting hjelper og jeg ble veldig frustrert for jeg går fortsatt ned i vekt. SÅ var det en på jobben som ringte meg og tipset meg om akepunktur.(? muligens skrivefeil der). Jeg hadde ikke noe tro på det, men etter en behandling merker jeg forskjellen. Jeg skal til enda en behandling denne uken og formen min er som natt og dag. Dette anbefales på det sterkeste. Det er bare så verdt pengene for ellers ville jeg ha ligget og spydd i to måneder til (etter erfaring fra forrige sv. skap). Det er uutholdelig lenge i mine øyne og jeg er bare så takknemlig for at jeg turte å prøve noe annerledes.

 

 

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...