Gå til innhold

Hvordan vet jeg om dette er en sparepære?


Anbefalte innlegg

Typen min har vært å kjøpt en rekke med spotter på Ikea som har med halogenpærer. Jeg trodde de fleste lamper kom med sparepærer nå for tiden, jeg er iallefall opptatt av at vi bruker det. Er halogen spare tro?

 

Det står bare på pæreboksen: GU10, 35W - 240 V

Fortsetter under...

Kjøp led-pærer istedet. Det finnes både på biltema og clas ohlson ihvertfall. Koster mer, men er mye billigere i drift, og holder mye lenger. :) Ta med en av pærene til butikken, så hjelper de deg å finne riktig om du ikke finner ut av det selv. :)

Ja, har sjekket litt forskjellig og funnet ut at Ikea kan få tilbake lampen sin. Det er lampe som tar Led som er tingen nå :-), dyr men billig i drift. Fant ut at bare den lampen trakk like mye strøm som led belysningen i hele stuen til en venninne

Du trenger vel ikke bytte inn igjen lampa for det? Er jo bare å kjøpe nye pærer. En pleier ikke å få med led-pærer når en kjøper nye lamper. Det er normalt sett halogenpærer som følger med som standard. Så og si alle pærer finner du i led-variant nå. GU10 mener jeg bestemt du finner som led da dette er en ganske standard pære.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...