Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Hei! Jeg er på rugedag 8 i dag. Satte inn 2. 4-delte egg forrige torsdag på Hausken. Kjenner ikke stort for å si det sånn:-( Hadde noen murringer på rugedag 5, men ganske så stille etter det.. Burde man egentlig kjenne noe nå?Uff, har ikke trua:-(((

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143679648
Del på andre sider

Jeg kjenner at ting strekkes der. Ganske så utrolig at man kjenner det men jeg hadde det sist og da, siden jeg ikke hadde opplevd det før så trodde jeg at det var menssmerter. Det sikkert kommer nå noen og sier, nei det er bare tull, man kan ikke kjenne så tidlig, men jeg vet hva jeg kjenner.

Jeg hadde et veldig kjekk uttak nå. Hadde ingen smerter og magen var smertefri ved innsett. Så jeg har kjent ganske så tidlig at ting skjer.

Kanskje det er litt med det å gjøre at jeg ikke har noe fett, aner ikke. Tror har lest at dei som store mager og fett kjenner også mindre.

 

Men aller best er jo å vente til testdatoen og ikke spekulere :DDDD

Denne gangen har jeg ikke tenkt å teste før heller :P

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143680281
Del på andre sider

Hei hei!

er på rugedag 6 og kjenner fortsatt ingenting! Var litt støl, men det tror jeg er fra uttaket. Dincene, så bra at du kjenner noe, er skikkelig misunnelig.

Jeg er veldig trøtt, men det tror jeg er fordi jeg er så forkjølet og har så SYKT mye på jobben akkuratt nå...

 

Har regnet meg frem til at mensen i utgangspunktet skal komme mandag /tirsdag... kan man ta utgangspunkt i gammel menssyklus, eller er den helt fucked?

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143680575
Del på andre sider

Trøtt er jeg også men så sover jeg dårlig om natta, våkner hundre ganger. Det var likedans sist så lurer på om det kan vaere progesteronen som gjør.

Jeg fikk på testdato sist mensen ved ferskforsøket. Legene pleier å si at det kan gjerne vaere litt forsinka. Vet ikke jeg.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143681009
Del på andre sider

Hei.

Har ruget i 8 dager nå. Har vært sykemeldt hele uken, får vondt i magen straks jeg er i aktivitet - det kan være pga Crinonen.

Ellers er man selvsagt spent og nervøs...

 

Puppene har plutselig est litt ut og er ømme, men tør bare tenke at det er pga hormontilskuddet. Gruer meg nesten til testdag... Bare 6 dager igjen.

 

Ps. Har en gutt på 4 år, lagd på naturlig måte, og er på 1. forsøk nå (etter 2 avbrutte hvor eggene stoppet opp i utviklingen).

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143688888
Del på andre sider

Annonse

Jeg er på rugedag 2 (men satte inn et fire dager gammelt embryo, så jeg er 6DPO).

 

Først og fremst er har jeg myyye luft i magen... tipper det kommer av Lutinusen?

 

I natt og i dag har jeg kjent noen svake stikninger i livmorområdet. Jeg har vært gravid fem ganger tidligere (mistet fire riktignok), så jeg kjenner igjen disse små stikkene. Lurer på om jeg kan håpe på at det er festesmerter? SIden jeg jo ikke har kjent så godt etter i vanlige sykluser når vi ikke har prøvd kan det jo hende at slike små stikninger forekommer ellers også... Det er som bittesmå, sentrerte nålestikk i livmoren. Har hatt litt mensmurringer også, men det er nok Lutinusen, for de kom FØR innsettet.

 

Spent...

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143688912
Del på andre sider

Idag er jeg på rugedag 10 og 12dpo og jeg tok en billigtest og jammen kom det opp 2 streker på den :) Riktig nok litt svak men så godt synlig at jeg slapp og se veldig hardt på den :) Skal ta blodprøve på Onsdag og er den også posetiv så kommer jo neste spørsmål om det er 1 el 2 mageboere der :)

 

Litt gira nå skjenner jeg men skal prøve å beholde fatningen ;)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143689958
Del på andre sider

Du kan nok fint ta en test idag og stole på resultatet:) Du hadde vel uttak og innsett samme dager som meg så eggløsningssprøyta er ute av systemet ditt nå:) den er i kroppen inntil 10 dager men hos meg er den ute etter 7 dager :) Lykke til med testing lille mupert ;)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143692915
Del på andre sider

Annonse

Tusen takk lioness :) Jeg sa at det lå noe oppe på badet til han og han gikk opp og fant testen der og bare ropte VI KLARTE DET :) Og han gråt og lo om hverandre og sa at han nesten ikke trodde på det helt enda . Nå går hans drøm i oppfyllelse :) Og han blir en fantastisk pappa !

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143693280
Del på andre sider

2 ferskforsøk negativt, tanta dukket opp i dag. Ikke like skuffet som første gang, hadde det litt på følelsen denne gangen. Blir en liten pause før neste forsøk, men satser på ett nytt innsett i desember. Tror det blir bra med et lite opphold etter to tette forsøk. Merker at det tar på mer følelsesmessig enn jeg hadde forestilt meg. Gratulerer til alle som har testet positivt. Og lykke til med rugingen for dere som fremdeles venter i spenning på svar.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143698096
Del på andre sider

Nå var det mange triste historier her....

Jeg er på rugedag 11 og har tisset på pinne- NEGATIV. Men jeg har ikke fått mensen. Jeg leste et sted at man får mensen ca 3-4 dager før testdag. Og det er jo nå, men jeg kjenner ikke noen menssymptomer heller. Hindrer Cyklogesten at mensen kommer? Er det for tidlig å stole på hjemme-testen? Det er så møkk å vente....

Dincene, du har vel testdag snart?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143698896
Del på andre sider

Noen får mensen 3-4 dager seinere enn vanlig. Så det er forskjellig det også. Ved negativt fersk f. fikk jeg på testdagen.

Jeg har i morga testdatoen. Har ikke testa enda, for en gangs skyld. Men jeg tror, jeg vet svaret.

 

poca, når er testdagen din da etter klinikken?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143679453-rugere/#findComment-143698952
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...