A_K Skrevet 8. oktober 2011 #1 Skrevet 8. oktober 2011 Hei, har hørt at baby ikke får feber av å få tenner, men at de ofte får tannfrembrudd ved feber. Noen som har hørt / erfart det samme?
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 8. oktober 2011 #2 Skrevet 8. oktober 2011 Ja, det stemmer nok det Når de får feber blir tannkjøttet mykere og lettere gjennomtrengelig, derfor vil man ofte kunne oppleve at det kommer nye tenner samtidig som de er syke m feber.
april2011mamma Skrevet 8. oktober 2011 #3 Skrevet 8. oktober 2011 Blir småbarn syke når tennene bryter fram? Mange foreldre knytter feber og slapphet hos småbarn til frambrudd av tenner. Imidlertid er det ikke påvist at tannframbrudd i seg selv fører til sykdom. Vi vet jo barn i 1/2-1 1/2 års alder er lett mottakelig for infeksjoner og får lett litt feber og nedsatt allmenntilstand På den annen side kan vi heller ikke utelukke at en lett infeksjon i slimhinnen rundt tannen, kan føre til litt temperaturstigning. Dette krever ingen behandling. fant dette på nett sånn i farta:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå