Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2011 #1 Skrevet 4. oktober 2011 jeg føler ingenting går min vei. jeg gråter hver dag og er trist å lei. vet ikke hva jeg skal gjøre. samboer er lite forståelsesfull, og bidrar lite. jeg har mistet en god del følelser for han. jeg hater å ha det slikt. er 20 uker på vei nå.. og jeg gleder meg til å bli mor, men nå føles alt bare mørkt å trist. er sykemeldt fra jobb pga kvalme. kommer meg ikke ut-føler meg isolert. dette humøret går ut over alle andre rundt meg. jeg hater livet mitt nå.. å jeg vet ikke helt hva jeg er så ei for.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2011 #2 Skrevet 4. oktober 2011 Ikke for å underkjenne det du føler, men mye er nok hormoner. Jeg hadde en god posjon hormoner da jeg gikk gravid. Husker at jeg satt på gulvet, gravid i uke 35, og storgråt fordi jeg ikke passet inn i olabuksen min som var i størrelse 32. Jeg gråt av tv-reklame, gråt når jeg ikke klarte å knyte skoene selv osv. Godt jeg bodde alene for jeg var en vandrende tåreperse;) Snakk med samboeren din. Dere må snakke sammen. Ting føles anskje litt kjipt akkurat nå, du føler deg isolert, kanskje litt ensom osv. Hva kan dere gjøre sammen for at ting skal bli bedre? Lykke til med resten av svangerskapet:-)
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2011 #4 Skrevet 4. oktober 2011 enig med anonym oppforbi her. kansje du har svangesakpsdepresjon??
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2011 #6 Skrevet 4. oktober 2011 Er bare å holde ut resten av svangerskapet, det går over! har selv hatt to svangerskap hvor jeg har vært konstant sliten og kastet opp hver dag. Andre svangerskapet var jeg forberedt, men første svangerskap var skikkelig tøft. Følte meg helt ubrukelig og at ingenting var som det burde være. Følelsene løper litt løpsk, når føler seg sånn, og mannen min skjønte ikke helt det da vi skulle ha førstemann. Jeg hadde lyst til å gå fra ham mer enn en gang. Er veeeldig glad for at jeg ikke gjorde det nå! For meg var det som å slå på en bryter etter barna var født, energien kom tilbake, ikke kvalm et sekund og morsfølelsen slo til momentant. Så er fortsatt lykkelig gift etter to barn, selv om det ikke blir flere. Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2011 #7 Skrevet 4. oktober 2011 Vet du, jeg kjenner meg litt igjen. Løsningen for meg er å ha det rent og pent hjemme. Jeg tar aktivt kontakt, inviterer venninner på besøk eller ut på kafé. Det er også lurt å komme seg i dusjen, stelle håret og sminke seg litt. Selv om du bare skal være hjemme. Det er fort gjort å "glemme" seg selv når man er gravid. Kom deg ut, kjøp noe pent og ta deg en date med mannen;) Lykke til.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2011 #8 Skrevet 4. oktober 2011 syns du skal snakke med jordmor eller lege om disse følelsene. dette kan fort bli til en fødselsdepresjon om du ikke snur om på tanker fort..
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2011 #11 Skrevet 5. oktober 2011 21:12! Skjerp deg! Man har faktisk lov å syte iblandt! Det kan være sunt å ikke sitte inne med slike ting!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå