Gå til innhold

Ny rutiner på SUS ang overtidskontroll.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når legen min skulle bestille overtidskontroll på SUS til meg, fikk han beskjed om at den gravide selv skulle ringe fødepol. 6. dagen etter termindato... Greit nok det, kan kanskje pushe på litt selv da om at jeg vil komme i gang fort ;)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei.. stikker innom fra 2 trimester. :-) Takk for infomasjon greit å vite. skal selv på sus i februar :-D Tror ikke alle leger å sånn er like flinke med å infomere om slike ting. :-)

Skrevet

Ja dette er visst nytt denne uken. jordmor sa til meg at sus har fått så utroooolig mange telefoner fra legen/jordmødre om at de vil bestille time til den gravide 1 uke etter termin. Men så er problemet at veldig mange av disse gravide har født innen denne timen - dermed er det bedre at den gravide ringer selv til sykehuset og får time dagen etter.

Skrevet

Har også tenkt at det er det som er begrunnelsen Maybeline :) Vi får satse på at vi også føder før 6.dagen slik at vi slipper å ringe :) hoho

Skrevet

uff ja, jeg vil ikke vente så lenge på fødel... eg klar for å føde nå jeg. hehe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...