<3 Baby 11+12 Skrevet 28. september 2011 #1 Skrevet 28. september 2011 Hei! Håper dere kan hjelpe meg her inne. Har en gutt på 6 mnd+ og fra han var nyfødt til ca 5 mnd sovnet han fint selv. Meen den siste tiden nekter han å sovne for seg selv. han sovner kun om han er kjempetrøtt og får pupp. Ellers så ligger han våken i sengen sin i ca 2-3 timer før han sovner. Og på di to timene, må jeg synge, og gå inn og ut hele tiden for å gi smokk. og med en gang jeg går ut- er det sutring. Det er rimelig slitsomt i lengden, har jo ingen kveld lengre. Han legger seg kl 7, og har 2 dagdupper. en kl 10:30 og en ca 15:30. den siste luren varer bare 30 min, og den må han ha, for da er han helt utslitt. er det en fase? eller noe jeg gjør feil? skjemmer jeg han bort med å gjøre som jeg gjør nå(ligge der til han sovner. er ikke alltid jeg gjør dette, men er inne der ca vert 2 min for smokk :/), hvordan kan jeg gjøre det annerledes? jeg kommer ikke til å ta noen skrikekur. Det synes jeg ikke noe om. Tusen takk for hjelp!
mariabee Skrevet 28. september 2011 #2 Skrevet 28. september 2011 Her begynte dette i samme alder med oss.. så vi har rett å slett vært i rommet til hun har sovnet, hun har følt seg trygg og bare lagt seg til. Selvfølgelig har det vært mye tull, men nå sovner hun på knappe fem min om hun vet vi er i rommet.. sitter riktignok utenfor nå da, men d har ikke hun skjønt Så det går seg til.. ville ikke gjennom skrikekur, vi prøvde en ltien stund, men her ble all soving total feil når vi beg med dette. Også dagsovingen ble plutselig et mareritt, selv om hun har den i vognen! GJør d du, dere føler er best så blir d så bra så
Baby Bliss Skrevet 28. september 2011 #3 Skrevet 28. september 2011 Her var det også en sånn fase rundt den alderen og det viste seg å være to små tannebisser som plaget! Vi merket ikke noen andre symptomer på tannfrembrudd nemlig.. ingen feber, ingen endring i bleiene... Kun probemer med å sovne på kvelden! Så kanskje det kan være tennene som kommer...?
Studentmamma88 Skrevet 28. september 2011 #4 Skrevet 28. september 2011 Barn begynner å etablere tilknytningsatferd til omsorgspersonene når de er rundt syv måneder gamle (vil variere), og dette er en sårbar periode for dem. Dette er en fase der de virkelig (sånn ca. hundre gang for dagen) må opparbeide tillitt til at mamma og pappa kommer faktisk tilbake om to minutter, for det vet ikke de selv! I deres øyne kan det jo hende at nå har mama og pappa forlatt dem, og ikke kommer tilbake. Det er også fryktelig ubehagelig å være alene i sengen uten de trygge elementene som kjente leker, lyder eller lukter. Etabler en bamse som trygghetsbase på dagtid som du tar med i sengen. Dette er en normal del av utviklingen og det virker som at dere gjør det riktig. Gå inn med sutten, vis at du fortsatt er til stedet, snakk rolig og gå ut igjen. Barn i en slik periode bør ikke få skrike seg i søvn alene pga. denne tilknytningsetableringen. Slitsomt, men en viktig jobb som skaper grunnlaget for det videre tilknytningsarbeidet dere skal igjennom (især til barnet er 3år).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå