Gå til innhold

Ikke glad i flaska lenger...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har ei jente på ni uker som helt siden fødsel har fått mme i tillegg til det jeg har av mm. Hun fikk mme allerede på sykehuset pga at det tok tid før jeg fikk melk pga ks og stort blodtap. Hun var ei stor jente 4700 og 52 cm da hun ble født, og trengte næring før melka mi kom.

 

Selv om hun fikk flaske allerede fra dag tre, har jeg aldri hatt noe problem med at hun nekter å ta puppen osv. Jeg har i det store og hele ikke hatt noen problem med det rent ammetekniske, har aldri vært sår osv. Jenta har alltid tatt flaske og smokk i tillegg.

 

Jeg har ikke hatt nok melk (har fått det bekreftet ved jevnlig veiing) og har gitt mme etter at jeg først har ammet. Jeg drikker mye ammete og bruker nesespray for å utdriviningsrefleksen og pumper meg innimellom. Jeg har økt melkeproduksjonen, men føler ikke at jeg har nok.

 

Så over til det jeg lurer på:

De siste 2-3 dagene har det vært vanskelig å få jenta til å ta flaska. Jeg ammer først, men når hun da etterpå får flaske vil hun ikke ha den, eller hun vil ikke ha mer enn ca 30-50 ml. Hun virker jo blid og fornøyd. Er det jeg som plutselig har fått nok melk til henne? Var på helsestasjonen og veide henne i går. Da var hun 5625 og hadde gått opp 260 g på 14 dager. Hun hadde altså gått opp mindre enn det hun bør som er 150-200 g pr uke.

 

Hun virker blid og fornøyd. Har sovet gått hver natt siden fødselen. I natt sov hun fra ca 2100-4.30, ammet henne og så sov hun til 0900.

 

Skal jeg stresse med å få i henne mme eller tenke som så at hun fremdeles regulerer matinntaket selv, og at grunnen er at hun rett og slett er mett?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...