Håperpåønskebaby Skrevet 7. september 2011 #1 Skrevet 7. september 2011 Heisann. Litt nysjerrigper jeg... Hva skal dere i gang med og hvilken klinikk? Vi skal i gang med ICSI ved Haugesund Fertilitetsklinikk, har forsamtale i februar 2012...
JKatrine Skrevet 7. september 2011 #2 Skrevet 7. september 2011 Hei igjen Metallover Vi skal til inseminering imorgen og fredag. første forsøk. Og dette er på Riksen
Happy87 Skrevet 7. september 2011 #3 Skrevet 7. september 2011 Vi skal til forsamtale i Porsgrunn om 3uker.. Vet ikke helt hva vi skal, men det blir vel enten inseminasjon eller ivf..
Apple80 Skrevet 8. september 2011 #4 Skrevet 8. september 2011 vi skal på forsamatle på Rikshospitalet 10.okt. alle prøver er tatt så jeg håper å kunne gjøre første prøverørsforsøk i november.
lioness* Skrevet 8. september 2011 #5 Skrevet 8. september 2011 Skal ha ivf i Stockholm med pgd (genetisk diagnostikk før innsetting). Dette fordi jeg er bærer av en translokasjon - som vil gi svært alvorlige kromosomfeil hos foster som rammes - dvs det vil som regel gi gjentatte aborter i første/andre trimester). Går på Synerela nå og skal etter planen ha innsett 10/10. Har en sønn fra før, så dette blir et søskenforsøk - selv om gutten vår ikke er et res av ivf.
AinaAina Skrevet 8. september 2011 #6 Skrevet 8. september 2011 Vi skal ha vårt andre AIH forsøk på Riksen til uka. Hadde negativt AIH nå i august (hormonstimulert), gjennomførte laproskopi for 2 dager siden og der fant de at alt så flott ut; ingen endometriose eller tette eggeledere. Så da blir det til at vi skal forsøke videre med AIH. Skal ha AIH i naturlig syklus denne gangen, så nå er det er ingen hormonstimulering. Skal til UL på Riksen i morgen for å se hvordan ting ligger ann og når jeg skal sette eggløsningssprøyta. Krysser fingerene for at vi kan lykkes med AIH i denne runden :-)
Lillie Vanillie Skrevet 8. september 2011 #7 Skrevet 8. september 2011 Lykke til med insemineringen. Da jeg tok lapraskopi fikk jeg satt inn to fryseembryo to uker etter operasjonen, og fikk for første gang positiv test (etter 5 AIH og på tredje IVF-innsett), det er mange som får klaff etter en sånn operasjon :-)
Hubro :) Skrevet 15. september 2011 #8 Skrevet 15. september 2011 Hei Sendte søknad til UNN i Tromsø i begynnelsen av august via fastlegen vår og sist i den måneden kom innkallelsen til samtale den 13.september. Samtalen gikk bra og vi ble enige om ICSI siden samboeren min har få og trege svømmere. Idag kom samtykkepapirene som vi må skrive under på og rekvisisjonene til blodprøvene og det ble sagt av legen at når alle blodprøvene var kommet og hvis de var i orden så skulle vi starte allerede nå i oktober/november-skifte. Tingene går fort og satser på at jeg er klar for dette. Går en spennende tid i møte alle oss som har satt denne prosessen i gang - Lykke Til!
3 små skatter Skrevet 15. september 2011 #9 Skrevet 15. september 2011 Lapraskopi er jo bare å kikke inn i bukhulen, hva slags operasjon er de du utfører i tillegg? Nevnte dette for legen min siden jeg har PCO, men han mente ikke det hadde noe for seg....at lapraskopi var noe helt annet. Vi skal uansett inn for tredje inseminering på Ivf-oslo
spiredrøm Skrevet 15. september 2011 #10 Skrevet 15. september 2011 Hei! Vi har vært på Haugesund fertelitetsklinikk i dag, til sånn forsamtale og sjekk. Begynner på primolut i morgen og går alt etter planen er det kanskje klart for innsetting i uke 41 sa helsesøster Krysser fingrer og tær nå Blir IVF på oss. Nesten normal spermprøve og pcos. Masse lykke til )
2,5barn+1engel Skrevet 15. september 2011 #11 Skrevet 15. september 2011 Vi har ei frøken på 5,5 mnd ved hjelp av IVF frys. Vi skal igang med søskenforsøk i november. Vi holder til på St.Olav.
Puma - sprekker snart! Skrevet 16. september 2011 #12 Skrevet 16. september 2011 Etter 2 mislykka insem, og ett ivf ferskforsøk som endte i kjemisk graviditet venter vi nå på å få sette inn fryseforsøk i november, i porsgrunn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå