Gå til innhold

Noen som har jobbet hos Lindorff?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Ja, og aldri mer om jeg jobber hos det sinnssyke selskapet igjen. Der er det ikke snakk om verken empati eller velvilje og det vil du oppdage. Vi fikk klare instrukser om å være så lite medgjørlige som mulige. (Ikke ordrett på den måten, men..)

 

Hvis jeg var deg ville jeg styrt unna. Jeg følte meg direkte jævlig hver eneste dag jeg hadde vært på jobb. Nå jobber jeg i et annet inkassoselskap, et mindre ett, og merker stor forskjell. Lindorff er kjent som verstinger og TRO meg det er de også.

Lønnen er jo helt ok, men ikke verdt det, overhodet ikke!!

 

Jeg startet som saksbehandler inkasso og jobbet etterhvert med de litt tyngre sakene, med bet.anmerkninger etc. klart, er du hensynsløs nok er Lindorff et flott sted, du belønnes så og si etter grusomhet. Jeg ble utbrent og sykemeldt av å jobbe der. Fortsatt den dag idag kan jeg huske historier om folk som har fått livene sine totalt ødelagt av oss. Feilinformasjon fra oss og lite ønske om å løse sakene. Grusomt sted å jobbe.

Annonse

Ja, det er jo en godt lønnet jobb. Man blir jo etterhvert flink til å kun se sin egen jobb også. "De er her fordi de ikke har betalt regningene sine og vi gjør bare jobben vår". Saken er bare det at instruksen på hvordan vi gjør jobben vår kun gagner oss selv.

 

I de senere år er det jo kommet en del banker og firmaer som spesialiserer seg på å hjelpe folk ut av inkassogjeldfella. Tilogmed ovenfor disse firmaene skulle vi være vanskelige.

 

Jeg blir forbannet når jeg ser på luksusfellen og de snakker med lindorff og diverse gamle sjefer av meg står og sier "Ring, så ordner vi det". Piss meg i øret om "vi" gjør.

 

Argh. Nei, aldri mer. Finn et mer rederlig inkassofirma HI. For din egen psyke også. Du har sikkert kjent noen som har hatt økonomiske problemer og vet det ikke er svart/hvitt. På lindorff blir du opplært til at det er akkurat det.

Kan jeg spørre hvilken i del av landet du jobbet? Har man igen innflytrlse selv på hvordan man gjør jobben? Jeg tenker at den hensynsløs holdningen vil generer mindre betalinger enn en "åpen kommuniksjon" hvor vedkommendes livssituasjon og betalingsevne må kartlegges..

Jeg jobbet først på Helsfyr, siden på Skøyen.

 

Veldig mange blir jo skremt når vi ringer - stort sett tar de ikke telefonen. Ofte ringer kunder og ber om avtaler som vi "dessverre" ikke kan innfri.

 

Når jeg begynte å jobbe med oppfølging av bet.anmerkninger merket jeg ofte at de menneskene jeg snakket med gjerne VILLE ordne opp men ikke kunne fordi kravene ble for mange. Vi ga aldri berostillelse til privpersoner, sjeldent, men om de kom med f.eks Bank2 el lign. så "ga" vi oss. Noe som er absurd siden bank2 og andre tjenester gjerne koster inkassoofret penger. Men det er det jobben i lindorff handler om. Penger, penger og atter penger.

hmm..ja er i Trondheim dette..Tar med meg dine erfaringer i vurderingen om jeg blir tilbudt stillingen..De har jo flere avdelinger og driver med mer enn inkasso, så kanskje det er muligheter for å bytte stilling innad i firmaet etterhvert da..

Kan jeg få spørre deg som har jobbet hos Lindorff om en ting?

Jeg betaler inn en fast sum hver mnd, men det er visst bare renter jeg betaler på. For den er jo sykt høy!

Uansett så sa saksbehandleren til meg at jeg kunne stoppe å betale til jeg hadde fått meg leilighet (har fått lån gjennom kommunen men får bare ha 1900 i husleie siden jeg betaler inn så mye til Lindorff) og begynne å betale igjen når jeg hadde komt i orden.

Så det jeg lurer på er om han sier dette for å være hjelpsom, lurer han meg på et vis eller hva skjer??

Lånet blir jo bare større visst jeg bare stopper å betale nå?? Skjønte ikke helt den....

Det er flere avdelinger i Oslo også, og vi driver jo ikke bare med inkasso, men det er jo det som er hovedtyngden vår.

 

Angående deg 16:42 så kan jeg ikke uttale meg om det da jeg ikke kjenner saken din eller jobber i lindorff lenger. Dette kommer jo an på hva slags avtale du har med lindorff også. Er saken din i bero?

 

Har du bet.anmerkning?

 

Hvis saken din er stilt i bero skal det jo ikke øke, men pass på at du får det SKRIFTLIG at du ikke trenger å betale noe før du får kommet deg i orden så ikke rentene begynner å løpe.. og gebyrene..

16:42 her.

Saken er ikke i bero. Men eksen min (som egentlig skal betale på dette dritet) har gjennom kommunen søkt om å bero det, fikk jeg vite av saksbehandler. Siden han er betalingsudyktig. Jeg har ingen betalings anmerkninger utenom. Venter på time hos en økonomisk rådgiver men ting tar jo tid!

Annonse

Kan jeg spørre dere som sier at Lindorff ikke er villig til å hjelpe deg, om hva dere mener? Jeg har og har aldri hatt noen saker der, men min samboer hadde en god del betalingsanmerkninger og regninger som hadde gått til inkasso. Dette var flere regninger fra forskjellige bedrifter.

 

Da han gikk inn i et forhold med meg krevde jeg at han ordnet opp i det og fikk han til å ringe Lindorff hvor han kunne inngå en avtale med de. Han fikk samlet opp alle regningene til en "regning" og betaler en fast sum i mnd. Riktignok kunne han ikke bestemme beløpet selv, men han fikk i det minste en ordning og nå er han snart ferdig. De har jo hjulpet han med denne ordningen. Hadde han missholdt denne så er jo det hans egen feil.

 

Så hva mener dere egentlig med at de overhode ikke er for å hjelpe?

Jeg er sosionom, og tar en del gjeldssaker på kontoret. Min erfaring er ikke at lindorff er verstingen på noen som helst måte. De sletter både renter og gebyrer, stanser fremtidige renter etc. Og de kommer med gode tilbud til de som får refinansiering i fasteiendom.

 

Opplever at de er sympatiske både på saksbehandler nivå for enkeltsaker, og at de er greie på den utenrettslige avdelingen.

 

Særlig er de ok med eks narkomane, og alkoholikere.

 

Mindre inkassoselskaper har jeg dårligere erfaring med.

 

Når det gjelder inkasso offer så er man ikke et offer, man er faktisk en skyldner. Man har brukt penger man ikke har, og levd god på det. Det er faktisk sånn at reiser man til syden på kredittkort, eller kjøper iPhone og ikke greier bindingstida, er man faktisk ikke et offer, men en som ikke overholder sine forpliktelser.

 

Skal ikke glemme det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...