viervindens Skrevet 5. september 2011 #1 Skrevet 5. september 2011 Trodde vi kunne spise skalldyr jeg, så sant det var det hvite kjøttet i krappe osv og at dette også gjaldt for reker og scampi.. Er ikke dette tilfelle? Slik jeg forstått det ut fra forumtråden til råd i 1 trimester. Men var ute å spiste med en lege her om dagen og ho reagerte på at jeg forsynte meg med reker og scampi på buffèn og nå er jeg i uke 7 som skal være ei uke hvor fosteret er sårbart mht va vi spiser! ANdre her som holder seg borte fra reker?
Chowie Skrevet 5. september 2011 #2 Skrevet 5. september 2011 Her er en nyttig link: http://www.matportalen.no/rad_til_spesielle_grupper/tema/gravide/ Jeg spiser sushi (ikke tunfisk eller eksotiske fisker) med reker og scampi (sikrer meg at det ikke er tarm på scampien).
viervindens Skrevet 5. september 2011 Forfatter #3 Skrevet 5. september 2011 Takk skal du ha, skal sette meg ned å nilese!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå