Gjest summerbee Skrevet 3. september 2011 #1 Skrevet 3. september 2011 Vi har fått tørketrommel og dermed ikke plass til stellematte på vaskemaskin. Tenkte å flytte stellet inn på barnerommet. Bruker dere våtservietter og bleiebøtte? Det og ikke ha vann og toalett til å kaste papir i virker så tungvint. Tar gjerne imot tips. Har tenkt å kjøpe det helt enkle stellebordet fra IKEA, men det anbefales bare til 1 år og babyen min er snart 10 mnd. Kan man bare bruke det lenger? Hvor lenge bruker man egentlig stellebord?
Mamma`n til Ole Kristian Skrevet 3. september 2011 #2 Skrevet 3. september 2011 Hvorfor ikke bruke den løse matta og sitte på gulvet??? Er veldig greit og kjapt..... Bruker våtservietter vi, og kjøper lilla bæsjeposer på butikken som jeg putter alt rett opp i:)
Gjest Madolyn Skrevet 3. september 2011 #3 Skrevet 3. september 2011 Her skiftet vi på badegulvet en periode, men da gutten tippet 8 kg allerede når han var 4 mnd, så ble det fort veldig slitsomt for rygg og knær hehe.. Vet ikke hvor lenge man bruker stellebord, men ei venninne har en gutt på 13 mnd som løper hit og dit og som er umulig å legge ned på stellebord.. Så trur det kommer an på barnets utvikling og om de har "ro i rompa" til å ligge stille
Gjest summerbee Skrevet 3. september 2011 #4 Skrevet 3. september 2011 Takk for svar. Gutten min ligger urolig når vi skal skifte, så kanskje jeg skal droppe stellebord. Jeg kan jo bare legge matten på gulvet eller gjestesengen. Får man kjøpt disse lilla bæsjeposene i alle butikker?
Anonym bruker Skrevet 3. september 2011 #5 Skrevet 3. september 2011 Har hatt stellebord på barnerommet hele tida. Til morgenstellet tar jeg inn en liten bolle med såpevann og vasker henne ordentlig, ellers blir det våtservietter...Alle bleiene tas direkte med til søppelbøtta på kjøkkenet etter stell, bæsjebleier pakkes inn i plastposer først. Helt vanlige blanke plastposer på rull (fryseposer/brødposer eller hva de nå heter). Min baby er snart 8 mnd og begynner å bli veldig urolig på stellebordet, vurderer å begynne å stelle henne på matte på gulvet snart. Tror kanskje ikke jeg hadde giddet å kjøpe nytt stellebord til en på snart året - men det billige på ikea koster jo lite da, så gjør jo ikke noe om det ikke brukes så lenge. Kan helt sikkert brukes lenger enn til ett år.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå