Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg snakket med lege her om dagen angående trening, og ble anbefalt å begynne :) Jeg finnes ikke i form, leeeenge sida jeg har trent. Er i uke 24 nå, og begynte å trene denne uka. Bedre sent enn aldri! Har fått et ganske rolig treningsopplegg da. Rask gange til oppvarming og forskjellig styrketreningsapparater (men ikke så tungt). Føler jeg får trent godt selv om pulsen ikke blir alt for høy, kjennes godt i kroppen ja :P Jordmor sa det var supert at jeg hadde startet nå i forhold til fødsel :)

Hvis du trener på treningsstudio så snakk med de, de kan nok legge opp et bra opplegg til deg i forhold til dine behov, plager osv :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143507201-trening/#findComment-143507278
Del på andre sider

Spinning er veldig fint for gravide. Jeg var veldig aktiv før svangerskapet, trente 5 dager i uka. Har ikke vært så veldig god i formen i det siste, men prøver å trene 2-3 dager i uka i allefall nå. Trener en del spinning:) Jeg er bare 9 uker.

Også trener jeg zumba, men unngår å hoppe for mye. Det fordi jeg ikke er komfortabel med det.

Ellers kan gravide trene alt i grunn, bare vær forsiktig og ikke overdriv. Ikke tren eksplosiv styrke, og det er ikke vits å trene de rette magemusklene. De strekkes alikevel. men tren sidemagemusklene, disse trenger du til fødselen:)

 

Ikke løft for tungt og ikke tren benpress. Ellers skal alt gå fint :) Start forsiktig:)

Lykke til:)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143507201-trening/#findComment-143507306
Del på andre sider

Takk for svar dere to :)

 

Jeg har en plan om å få de på 3T til å sette opp et opplegg til meg...

 

Har tidligere trent mye step, zumba og pilates...Er step og pilates ok tror dere, eller blir det for mye hopping i step? (Kan jo evt justere til gange og tilpasse.... )

 

(jeg fikk prematur uten forklaring sist svangerskap og har derfor en psykisk sperre ang trening og sånt.. redd det meste ;) Og vet det sitter i hodet mitt...)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143507201-trening/#findComment-143507358
Del på andre sider

Hei

 

Jeg trener 4 ganger per uke, og har valgt det jeg liker å trene best i svangerskapet som er spinning og zubma. Altså lite fokus på å trene riktig, mtp styrketrening og mer variert. Fant vel ut at det var greit å prioritere gøy trening enn å trene for fremgang :) Er nå i uke 28 og trener enda 4 ganger per uke. En venninne av meg har termin neste uke og var med på zumba i går. Jeg tenker at jeg skal trene så lenge jeg orker. Kroppen sier i fra dersom du tar i for hardt. Man skal ikke trene makspuls, men holde det litt roligere enn ellers. Og alltid drikke mye vann når man trener. Det skal veldig mye trening og hard trening til for at det skal være skadelig. Dersom barnet var veldig prematurt forrige gang var nok dette i hvert fall ikke pga treningen. Det stemmer at trente gravide gjerne føder noen dager før termin og har mindre sjangse til å gå over termin....det er jo helt greit det :)

Spinninginstruktøren min på elixia hadde spinningtime samme dag hun fødte.....

Jeg merker at psykisk sett så har trening i graviditeten større positiv psykisk effekt på meg nå enn tidligere....jeg blir kjempeglad av å trene nå. Og det tror jeg babyen er også fordi det er alltid mye liv og det tyder på at hun har dety godt :) Tren i vei!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143507201-trening/#findComment-143508239
Del på andre sider

Hei! SÅ bra du vil trene. Jobber som personlig trener for gravide og kvinner i barsel og det er så utrolig mye man kan gjøre og litt mindre man ikke kan gjøre. Selv er jeg i 2. trimester nå og merker kun på noen øvelser at man skal holde litt igjen. Her er det en klar fordel å kunne litt om trening ellers kan man snakke med proffe på feltet. Dessverre finnes det også mange på helsestudioet ( ansatte ) som gir helt feil råd fordi trening under graviditet er utrolig individuelt. Kjøpte en bok med førstemann og den kastet jeg etter å ha lest da både råd og bilder var helt på trynet! Så det finnes mye feilinformasjon der ute..

 

Du finner endel informasjon om gravidtrening på treningsbloggen min, håper det kan være til nytte. Har du spørsmål så er det bare å komme med de. Lykke til med treningen - selv skal trene Zumba og holde Boot Camp klasse i dag- deilig!

 

http://aktivmamma.blogspot.com/p/for-gravide.html

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143507201-trening/#findComment-143508317
Del på andre sider

Annonse

Jeg begynte å trene i uke 15, etter at kvalmen ga seg litt. Har vært fanget i sofaen i flere mnd før det. Er så heldig at jeg bor i Trondheim, der har de noe som heter Femme Aktiv, et eget treningsstudio for gravide og småbarnsmødre, drevet av fysioterapeuter!

Sjekk ut og bli med! Trenger ikke være supersprek, passer også for amatører som meg:)

 

http://femmeaktiv.no/index.php

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143507201-trening/#findComment-143509257
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...