snart3-4-5barnsmor.87 Skrevet 23. august 2011 #1 Skrevet 23. august 2011 hæææ de sa jordmoren min nå.. skjønner mindre enn jeg gjorde, fikk time hos legen kl 11 mandag 29.08.11 for sjekk og henvisning til kk for en sånn undersøkelse. meeeeeeeeeeeen de betydde ikke noe ville skje. tvert i mot kunne man bli gående ennå lengre om alt var bra inni der :-O aner ikke om jeg skal le eller grine. (heller mest mot de siste ...) nei pokkers greier... ungen min ligger ennå løst og er meget mobil. 1 dag til ul termin 2 over mens termin. 21 kilo større enn vanlig, men alt var bra.. sa hun så ikke noe hun ville/kunne gjøre så får bare gå og vente jeg rett og slett.. hilsen oppgitt,trist og lei 2 gangs
Lycklig 2 barnsmamma Skrevet 23. august 2011 #2 Skrevet 23. august 2011 Medans du väntar kan du ju alltid köra lite kärringråd!! ;0)
mim26 Skrevet 23. august 2011 #3 Skrevet 23. august 2011 overtid er du dag en over ul term men de vil ikke gjøre noe før dag 12...utrolig kjedelig...håpe hvirkelig du slipper å gå såå lenge...du får gå litt turer og ha sex morgen og kveld.... men i og med at nr 1 kom 8 dager over tror ikke jeg du trenger å ventet lengere enn ei uke nå d sier iallefall magefølelsen min!
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 23. august 2011 #4 Skrevet 23. august 2011 Stemmer det, per definisjon er man ikke overtidig før det har gått 12 dager over ul termin. Men på folkemunne, så blir man gjerne "lurt" fordi alle sier at man går over tiden så fort man har passert ul termin. Har termin i morgen jeg også, og på skjemaet mitt står det at jeg blir regnet som overtidig fra 04.09 fra sykehuset`s side. Termindatoen er +/- 14dager.
Nosferia *gravid med nr.2* Skrevet 23. august 2011 #5 Skrevet 23. august 2011 Er det ikke nye regler når det kommer til overtid da, eller er det bare jeg som har missforstått?!
Student mamma`en Skrevet 23. august 2011 #6 Skrevet 23. august 2011 Jeg syns du skal snakke med jordmor eller lege, eller den du er mest komfortabel med for 12 dager over er lang tid. -Og etter det jeg hører, og studerer (er student) så er de nye landsdekkende forskriftene at kvinner ikke skal gå noe særlig lenger enn 1 uke over. Det er mulig ikke alle sykehus har innført det enda, men det diskuteres og er allerede innført mange steder i landet. Det er av egen erfaring heller ikke bare og bare med igangsetting, da det ofte gir langvarige fødsler, men jeg syns du har en rett til å høre om dette hvis du selv er sliten og bli engstelig!! Lykke til uansett:) Jeg skjønner at du er lei. Jeg gikk 14 dager over med første mann, og kunne vel omtrent vært moden for all verdens kjerringråd da;)
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 23. august 2011 #7 Skrevet 23. august 2011 Det har kommet nye retningslinjer fra FHI ift overtid. Men, dessverre så er det ikke regler, kun retningslinjer. Så man er prisgitt hvert enkelt sykehus/fødeavdeling og hvilken linje de legger seg på.
pregnito Skrevet 23. august 2011 #8 Skrevet 23. august 2011 min jordmor fortalte meg at man for en overtidsjekk når det har gått 7 dager over termin.. da sjekker de med ultralyd osv.. så bestemmer de seg for å vente ett parr dager til eller starte i gang fødselen.. kommer ann på situasjonen.
mim26 Skrevet 23. august 2011 #9 Skrevet 23. august 2011 samme her...blir 8 dager med meg siden dag 7 er på en søndag. da er d ul ol. men håper jeg er ferdig til d.
snart3-4-5barnsmor.87 Skrevet 23. august 2011 Forfatter #10 Skrevet 23. august 2011 ok da så... hmm synest de kunne vært mere tydlig tidligere, så man ikke føler seg "lurt"... men men uannsett. sjekk på mandag kl 11, om han ikke er kommet til da takk for svar, og skal prøve ikke klage for mye neste dagene
miepia30 Skrevet 23. august 2011 #11 Skrevet 23. august 2011 Overtidig er man ikke så fort man har passert termin nei, overtid er fra dag 294 altså 12 dager over termin 40+2. De nye retningslinjene anbefaler overtidskontroll 7 dager over, men mange steder har man ikke rukket komme i gang med dette ennå, slik at rundt dag 10 fortsatt er veldig vanlig tid for kontrollen. Så avhenger det av hva man finner på kontrollen, OG mors ønsker hvordan man skal gå videre med tanke på evnt igangsetting. Det er anbefalt at man iallefall er i gang med igansetting rundt dag 12. Så hvis alt er bra på kontroll og mor ønsker kan man få gå noen dager til for å avvente spontan fødselsstart. Ønsker deg uansett lykke til, og håper det starter av seg selv før den tid
snart3-4-5barnsmor.87 Skrevet 23. august 2011 Forfatter #12 Skrevet 23. august 2011 nei jeg var bare ikke klar over dette, følte bare de kunne forklart litt bedre i ¨begynnelsen... men ser jo de er jeg som ikke har fått med meg hva som er rett.. føler meg passe teit nå, men men.. nå vet jeg de til en evt 3 gang takk for alle svar hvertfall.. håper de starter selv , så jeg slipper sittes i gang da . natta
miepia30 Skrevet 23. august 2011 #13 Skrevet 23. august 2011 Ingen grunn til å føle seg teit, er mye forvirring på dette området, og ennå mer forvirrende at det gjøres så forskjellig fra sted til sted. Lykke til!
snart3-4-5barnsmor.87 Skrevet 23. august 2011 Forfatter #14 Skrevet 23. august 2011 takk for de ja er nå ikke mange dagene i gjenn, for min del. men man lurer jo litt når man ikke får vite sånt før helt på slutten. termin om 15 min hihi men takk hvertfall... jeg er glad for alle svar lykke til alle andre også self snart er nurkene våre ute
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå