Gå til innhold

Har dere begynt å tenke på vogn enda?


Anbefalte innlegg

Gjest Kira 1+1 underveis ♥

Vi må kjøpe ny vogn til dette barnet, da den andre begynner å bli gammel og sliten (i tillegg står den i bhg, og vesla bruker den når hun sover).

 

Men lurer så fælt på hvilken vogn vi skal velge denne gangen. Forrige gang kjøpte jeg bare en venninne sin uten å tenke så mye på hva jeg var ute etter. Det var en Teutonia 3-hjuling, og var sånn passe fornøyd. Tror ikke jeg ønsker den igjen, og er helt blank på vogner.

 

Har dere begynt å tenke på vogn, og i så fall hvilken har dere lyst på?

Fortsetter under...

Vi har kjøpt vogn allerede, rett og slett fordi vi hadde muligheten. Vi bor i Bergen, og mannen var en tur i Sverige (hvor det ofte er billigere...om ikke annet pga. valutaforskjellen).

Vi hadde sett oss ut en Emmaljunga Edge Duo...men vi ble tilslutt enige om Emmaljunga City Cross, rett og slett pga,. vekten. Jeg gleder meg til å ta den ibruk! :o)

Annonse

kjøper ny vogn, så kan jeg heller bruke den gamle til sove vogn i barnehagen når den tid kommer. jeg har bestemt meg for simo duo vogn. synes den er stor og fin og super å trille. sist hadde jeg brio vogn, veldig fornøyd med den også foruten om at den var et herk og legge sammen!

Vi hadde også Teutonia 3-hjuling til førstemann, som ganske raskt ble byttet ut til en TFK Joggster 3 etter at sportsdelen var tatt i bruk. Fikk det ikke til å funke med Teutoniaen, da barnet skled ned i sportsdelen.

 

Er kjempefornøyd med TFK'en, har en mye bedre utforming av setet i sportsdelen enn Teutoniaen og lufthjul som gir bedre demping og trillekomfort enn plasthjulene på Teutonian. Går derfor for TFK også denne gangen, men nå i form av Twist'en. Kjøper også den nye bagen, som ryggen kan løftes på slik at det blir en "sportsvogn-hybrid" med sittedel vedt mot trilleretningen. Tenker den blir praktisk i overgangen mellom bag og sportsvogn.

 

Går også til anskaffelse av TFK søskenvogn, så anbefaler som du skjønner dette merket på det sterkeste :)

Vi hadde sett for oss en emmaljunga edge duo. Men etter å ha vært å kjent på den, fant vi ut av at vi måtte finne en lettere vogn. Jeg skal jo faktisk klare å bære den ut og inn av bil helt selv blandt annet :) Så da falt valget på en emmaljunga city cross! Den klarer jeg fint å bære selv, ser på nett at den har fått mye skryt av andre (jeg er og helt blank på vogner...), og de i butikken sa den var bedre å trille i snø enn edge duo pga vekta. Og bag'en er ikke mange cm mindre enn duo'en heller :)

Vi skal til Sverige i september og kjøpe Emmaljunga Edge Duo i brun. Vi skal også ha aliminum understell, så blir den ikke så tung =) Vært å sett og prøvd den flere ganger og er heelt forelska =) Vi får også vinter barn, så syns det er kjekt å ha litt god plass =)

Jeg er ihvertfall veldig fornøyd med vår, selv om vi ikke har fått prøvd den ordentlig enda hehe. Og etter hva jeg har lest så er folk også fornøyd med sportsdelen på den. Av anmeldelsene jeg har lest av duo'en, så bytta folk vogn da de skulle bruke sportsdelen fordi den ble for stor og kronglete.

 

Lykke til med vognvalg :D

Annonse

Vi reiser til Sverige for å kjøpe vogn i helgen:-) Har sett på, og ombestemt meg, mange ganger, men tror det blir Emmajunga Mondial. Den er i størrelse midt i mellom City crossen og Edge, så vidt jeg kan bedømme. Vi synes City crossen er kjemefin, men litt liten til vinterbarn. I tillegg liker jeg detaljene på Mondialen:-)

City cross er IKKE for liten til vinterbarn.

Jeg har desember barn, og hadde god plass til voksi urban dunpose nedi frem til april/mai. Da ble det for varm til posen, og vi gikk i tillegg over til sportsdelen siden babyen nektet å bare ligge lenger.

Det er sportsdelen som brukes lengst, og mondial og edge duo er alt for store for babyer på 6-7 mnd å sitte i. De drukner oppi der. City crossen er en mye bedre sportsvogn, lettere, bedre kjørekomfår og kan brukes til barnet ikke gidder å bruke vogn lenger.

Her kom emmaljunga nitro city i hus i går, så nå står den bare i boden og venter på å bli brukt i desember:) er førstegangs, så vi brukte tid på å bestemme oss, men ville ha ei lettkjørt vogn, som var lita nok til å fungere godt med sportsdel også (ille å bruke 8000 på ei stor vogn som byttes ut etter 6 mnd pga tungvint sportsdel). Samt at vi ønsket oss vendbar sportsdel. Så på brio go, men syntes bagen virket lav, og dama på barnas hus mente bilstolen som passet til var veldig liten, og at barna ofte vokste ut av den ved 7-8 kg... Emmaljunga har et godt utvalg av bilstoler som passer til. Greit å merke seg ved at det faktisk kan ta litt tid med bestilling hvis man har spesielle ønsker når det gjelder farger, ikke alt de har på lager. Og btw: kjempefornøyd med servicen på bebito i Trondheim, de strakk seg i det lengste for å skaffe oss citybagen vi ønsket, da denne egentlig hadde gått ut av produksjon ( var fjorårets imited edition, egentlig utsolgt, men fabrikken i Sverige hadde materialet for å produsere en til:))

Emmaljunga city cross er den perfekte barnevogna for meg! City bagen er stor og romslig, men likevel lett og derfor enkel å bære med seg. Den er ikke for liten for vinterbarn, mine to høstjenter har ihvertfall brukt bagdelen til dagsoving helt til de ble 8-9 mnd gamle uten problem:) Vognen veier bare 11 kg med city bag, og den supre fjæringa gjør den virkelig til en DRØM å trille!! Den lave vekta gjør den også lett å trille i oppoverbakker, i trapper og inn/ ut av bil - og tro meg, vekt har myye å si i den daglige bruken, spesielt ettersom baby vokser seg stadig større og tyngre;)

 

Et stort pluss er også at sportsdelen er vendbar, slik at baby kan sitte vendt mot den som triller, og man kan ha bedre kontroll på smokk og humør til baby. Man kan også prate lettere sammen om det man ser, pluss at baby synes det er trygt å kunne se mammas ansikt ute blant alt det fremmede. Akkurat det er et absolutt must for meg, og gjør at ellers gode vogner som mountain buggy/ OTH og TFK blir uaktuelle som babyvogner siden sportsdelen ikke kan vendes.

 

les mer her;

 

http://www.barnevognguiden.no/emmaljunga/emmaljunga-city-cross.html

 

Testvinner den jo også;)

Etter nesten 10 år i bhg og trillet rundt på forskjellige vogner kommer vi denne gangen til å kjøpe emmaljunga edge duo :0) vinter barn så jeg føler denne er god å bruke på vinterføret. men dette er veldig smak og behag!

 

Lykke til med valget

Gjest <3gutt11&?2012+engler<3

Blir jo søsken vogn her i gården, da gutten vår bare er 13 mnd (ca) når babyen kommer. Og det tok meg vel ca 3 uker fra vi hadde positiv test, til jeg valgte at vi skal kjøpe en Easy Walker Duo :) Liker den veldig godt i forhold til justeringer, kombo hardbag og sportsdal osv :) Gleder meg til vi får kjøpt den på nyåert! Hehe

Vi har city cross nå til nr 2 den er ikke for liten til vinterbarn. Han er født i August 10 å brukte den helt til mars 11. Altså til han var 7mnd å det gikk helt fint. Jeg bare elsker den vogne, den var helt fantastisk, selv all den snøen som var i vinter, kom jeg meg frem alle steder! :D

 

Nå til nr 3 blir det søskenvogn så vi er ikke sikker på hva vi skal velge. Har sett på bugaboo sin søskenvogn som man også kan bruke som enkel vogn så da slipper vi å kjøpe det siden nr 2 fortsatt bruker sin vogn i bhg når babyen kommer.. Håper den vognen kommer til Norge snart så vi får sett på den :)

Hadde foresten voksi urnab pose oppi også å det gikk helt supert. Han var faktisk 7 1/2 mnd når vi byttet å da byttet vi fordi han ikke ville ligge lengre når vi var på trille turer

wow haer var det masse tips ::)

 

Er det stor prisforskjell på å kjøpe vogn i Norge og Sverige? Vi skal få vogn i fødselsgave fra mine foreldre og vil gjerne at de kan spare penger hvis det er mulig :)

 

Har dere priseksempler?

 

Takk for tips flotte gravide :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...