viervindens Skrevet 22. august 2011 #1 Skrevet 22. august 2011 Nei nei nei, har blitt skrekkelig forkjølet nå to dager etter positiv test og er så tett at det er helt umulig å puste igjennom nesa:( kan man ta otrivin nesespray, eller er det fy fy? Hørt at andre si at det kan være farlig for fosteret å være syk så tidlig i svangerskapet... er det hold i denne påstanden? uff, ingen god start! Enda mer bekymret nå! Har ikke tatt noe tabletter for hodeverk og smerter i ledd, men skulle gjerne ha sovet litt i natt.. Noen smartinger her som har litt erfaring å dele?
Gjest <3gutt11&?2012+engler<3 Skrevet 22. august 2011 #2 Skrevet 22. august 2011 Hei, hadde selv problemer med mye sykdom sist svangerskap, det viktigste er at feberen ikke blir for høy, det er det som er farlig for de små i denne perioden. Gpr greit å bruke nesesprayen, det kommer ikke inn i blodet ol, det blir jo blåst ut igjen etter litt Men kan jo annskaffe deg Nazamèr saltvansspray til senere bruk, om du må bruke mye spray Saltvann finnes jo ikke skadelig, er er faktsik mer efektiv
<3 Satser på 2012 bebis <3 Skrevet 22. august 2011 #3 Skrevet 22. august 2011 Hei! ) Jeg skjønner godt din bekymring, men å være syk tror jeg ikke har noe og si for den lille så lenge du er flink til å lytte til kroppen din! Det sies at man helst skal styre unna smertestillende og andre tabletter, men dersom du har feber så kan det gjøre større skade og ikke ta en tablett.. Den lille har ikke godt av at du er overopphetet... Skal du ta nesespray så vet jeg ikke med otrivin, men det står kanskje noe på den?? Ellers er det helt ufarlig å bruke saltvann, og det fungerer også greit ) Håper dette var til noe hjelp, ser det ble litt innviklet... Lykke til og god bedring )
viervindens Skrevet 23. august 2011 Forfatter #4 Skrevet 23. august 2011 Takk for svar jenter! Jeg tok tre puter så jeg kom litt opp i høyden i natt så sovnet utrolig nok til tross for sittestilling:) Har sovet godt, men kjenner at jeg har litt mer feber nå enn tidligere. Er ikka så mye en lege får gjort så tror bare jeg får avvente å la viruset herje seg ferdig. Saltvann har jeg jo bare glemt at det går ann å bruke, så hipp hurra for distrè ventende mamma:)
lillevirre Skrevet 24. august 2011 #5 Skrevet 24. august 2011 Hei Gravide skal ikke bruke Otrivin/Zymelin nesespray. Begge to består av det samme virkestoffet, og virker på akkurat samme måte. Det anbefales helst KUN bruk av saltvann for å skylle/rense opp neseslimhinnene. Dette fordi noen av innholdsstoffene kan være skadelig for fosteret, og fordi det går over i morkaken(placenta). Hvis det blir for plagsomt ville jeg snakket med lege før bruk av slimhinneavsvellende nesespray. Jobber i apotek, så dette får jeg ofte spørsmål om. ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå