Gå til innhold

Vår jenta ble født på sin termindato 17.08.:) !!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Riene startet ca kl.5 (tidlig på morgenen)., vi var på sykehuset kl 6. Og kl.7 ble det konstatert 6 cm.åpning. Slappet av i badekaret og riene ga seg litt.

Litt over kl9.tok de av fostervannet for å framskynde prosessen!!! Og det tok 10 min og jeg hadde plutselig full åpning!!!! Måtte presse og JM ble overrassket at det skjedde så fort.

Pressriene stoppet opp midt i det hele, pulsen til babyen gikk ned, fikk drypp og oxygemaske, det gikk bra:) Kl.10.06 var hun ute!!!!

Hun ble estimert til nesten 4000g.og ganske lang i lengden, men ut kom det ei lita snelle på 50 cm og 3570g:)

JM sa jeg hadde en fin fødsel, men jeg synes det var DRITVONDT!!!! HE he...

Nå koser vi oss hjemme, sliter litt med amming og såre bryster, prøvd brystskjold , men da får hun mye gass i magen og skriker hele natta lang!!!!

Formen er ellers topp, ingen rifter, blødningen var over etter kun 4 dager, livmoren har trukket seg godt sammen:)

 

LYKKE TIL alle dere som ikke har født ennå!!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

gratulerer så mye :D

 

håper min fødsel går like fort ;) hihi

Skrevet

Gratulerer så mye:)

Skrevet

Gratulerer så masse =))

Skrevet

Takker:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...