kinaputten Skrevet 14. august 2011 #1 Skrevet 14. august 2011 har lagt ut en ny oppskrift til 10 mnd++ på bloggen for de som har lyst til å prøve den ut http://mamma-i-eksil.blogspot.com/2011/08/pasta-med-brokkoli-i-ostesaus-10-mnd.html
Anonym bruker Skrevet 14. august 2011 #2 Skrevet 14. august 2011 Tusen takk for en glimrende blogg. Jeg har forsøkt å legge inn kommentar et par ganger, men får bare beskjed om å logge meg på gmail (noe jeg gjør gang på gang uten hell). Uansett: kanskje du kan hjelpe meg/oss i gang her. Jeg har ei tulle som ikke takler overgangen til fast føde særlig bra virker det som. Hun får vondt i magen av det minste. Svisker skyr hun som pesten. Får veldig hard mage, grensen til forstoppelse, av ferdig grøtene. SÅ har gått over til grønnsakssuppe mer eller mindre, og pæremos med littebittegrann grøtpulver i. Har du noen gode oppskrifter som er mageregulerende? Tips? Hun trenger virkelig mat nå, for hun våkner alt for ofte på nettene (er straks 6 mnd). Hun virker lite interessert. Hvordan fikk du din pode til å bli interessert, eller var han slik som bare "sa" jatakk med en gang?
kinaputten Skrevet 14. august 2011 Forfatter #3 Skrevet 14. august 2011 hei, jeg har endret innstillingene idag og gjort sånn at anonyme kan kommentere, så kanskje det virker nå, prøv igjen Hei, jeg blandet ofte grønnsaker i grøten i starten og grønnsaksmosene var ganske flytende, han var ikke så god på å svelge i starten, men det gikk seg til. Eneste han ikke likte i starten var banan, brokkoli og avokado, men nå liker han det. Ganske heldig sånn sett at han liker det meste han blir tilbudt. Gir du vann til maten, masse vann? Det hjelper mot hard mage. Har du laget sviskemosen selv? Evt aprikosmos? Pæremos skal også hjelpe. Etter 7 mnd trengte mini mindre og mindre svisker da magen regulerte seg selv og sikkert ble mere vant til fast føde. Han er glad i vann, sikkert pga varmen også, og drikker ganske mye av det pr dag. Ville unngått banan og potet så lenge hun plages. Håper det går seg til med magen til jenta di
Anonym bruker Skrevet 14. august 2011 #4 Skrevet 14. august 2011 Takk for tips! Skal sannelig blande grønnsaker og grøt i større grad, kanskje hun liker det bedre da. Hun er heller ikke god på å svelge det ned, virker som det setter seg litt fast i halsen. Men regner med det går seg til ganske snart. Hun får vann i den grad hun får det i seg, hun skjønner seg ikke på hverken flaske eller kopp, bare tygger på dem. Men noe går ned. Takk for glimrende matblogg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå