Gå til innhold

Værsåsnill å svare, blir litt bekymra her...


Anbefalte innlegg

Det gjelder graviditets-symptomer, være seg brystene. vært super ømme slik at det nesten har gjort vondt å bare komme borti dem, nå idag oppdager jeg at de gjør ikke lengre vondt i det hele tatt, samtidig som kvalmen er borte (den delen har jeg jo vært glad for) og er nå i uke 14. er det normalt at brystene endrer seg på dette tidspunkt eller er det grunn til bekymring? Takker på forhånd for svar!!

Fortsetter under...

heisann! (har snikt meg inn hit selvom jeg ikke hører hjemme her før i morgen;) dette er min første,så har ingen erfaring å dele med deg,

men er helt overbevist om at det ikke er noe å bekymre seg for!!

 

har lest og lest og ser at det står veldig mange plasser at når man har kommet til uke 14 så er dei fleste kvitt kvalmen og går inn i den gode tiden av graviditeten! så at du kjenner mindre av symptomer tror jeg er helt normalt.

Jeg var selv veldig bekymret i begynnelsen, kjente etter å leita etter symptomer og vonder som burde vært der eller ikke burde vært der, men som min lege sa til meg, at å bekymre seg gjør ingen ting bedre! det er bedre å nyte tiden og glede seg, om noe skulle gå galt så hjelper jo heller ikke bekymringene, og når du har kommet til uke 14 er jo mulighetene for at noe går galt veldig små!

 

så legg vekk bekymringene, og gled deg du også slik jeg har begynt å gjøre;)

Ingenting å være bekymra for, alle graviditetssymptomene kommer og går gjennom hele svangerskapet synes jeg. Plutselig er jeg kvalm, også ikke. Plutselig vokser magen mye, deretter lite, ømme pupper, ikke ømme i det hele tatt osv.

Jeg er helt sikker på at alt er bra, dte er ganske vanlig å "miste" noen symptomer når man går over i 2 trimester.

 

Lykke til videre! :-)

Jeg er også i uke 14 nå. Kvalmen forsvant gradvis hos meg i uke 8. For 3 dager siden ble jeg plutselig kvalm hver gang det hadde gått mer enn 1 1/2 time siden jeg hadde puttet mat i munnen. Det har jeg hatt hver dag nå plutselig så jeg må nå spise ett eller annet hver time nesten:)

 

Brystene mine har også vært ømme og vokst mye helt fra uke 4. For 2 uker siden var det plutselig stopp og nå merker jeg ingenting på de lenger.

 

Har vært på ultralyd og vet at alt er bra og hørte hjerteslag for 3 dager siden. Så symptomer forandrer seg heletiden:)

 

 

Annonse

Hei lille mamma Miss_Mina :)

 

ikke bekymre deg, jeg har hatt kjempe ømme bryster og mye kvalm var jeg oxo. Men Heldigvis kvlamen er helt borte, og brystene er ikke spesiel ømme heller. Nå kan jeg sove uten bh, men før kunne jg ike for d var så vondt. Formen er topp heldigvis. og skal på ul på mandag. DU får være glad at kvalmen forsvinner, nyt maten og kos deg med garviditeten :)

 

lykke til. klemzzzzz

kvalmen er du heldig som er ferdig med. jeg var kvalm i 9maneder med min forste og er na 4maneder og kvalmen er der fortsatt.

 

smertene i brystene kommer og gar. mine kan vare kjempe vonde tidlig da dagen men helt finne pa kvelden. eller det kan ga flere dager\uker uten at det er vondt i det hele tatt. sa du skal bare glede deg over den tiden du slipper og ha det ubehagelig.

 

 

Helt vanlig her i gården iallefall. Jeg har knapt vært øm i puppene, er det ikke enda heller og jeg er 22 uker. Har ikke hatt store symptomgreiene, var litt kvalm men det ga seg etter 12 uker. Vær glad for at du slipper alle vondtene du - det er jeg ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...