salabim Skrevet 8. august 2011 #1 Skrevet 8. august 2011 Har noen gode råd mot dette? Altså hva som lindrer; ikke hva som forebygger, for der har jeg forsøkt alt. Hadde aldri trodd det kunne bli SÅ plagsomt...
Christine*harblittmamma*Casper Skrevet 8. august 2011 #2 Skrevet 8. august 2011 hei jeg sliter masse med dette selv :/ slitsomt å våkne 3-4ganger iløpet av natta pga det... jeg bruker flytende nuvalozid eller hva det heter, og det funker en liten stund ihvertfall, ellers tar jeg meg et glass melk.. det er de 2 tingene som hjelper meg fortiden.. mange som sier lovehearts drops, og det hjalp meg heeelt i starten, men har null effekt nå lykke til
mimsen1986 Skrevet 8. august 2011 #3 Skrevet 8. august 2011 Mandler! Det hjelper meg når halsbrannen står på som værst Jeg liker ikke mandler i utgangspunktet, men så lenge det hjelper så presser jeg i meg en neve.. De tyggetabelettene som fåes kjøpt på apoteke funker ikke på meg. Lykke til er ikke noe kjekt med halsbrann.
Mamma i lykkerus Skrevet 8. august 2011 #4 Skrevet 8. august 2011 Linlk tyggetabletter!! Kjøpes på apoteket!
bebis Skrevet 8. august 2011 #5 Skrevet 8. august 2011 jeg har spist Bio dophilus magesyrebakterietabletter morgen og kveld i hele svangerskapet. Merker jeg får halsbrann veldig fort hvis jeg ikke tar de.. Har også merket at jeg får halsbrann av saft(fun light).
Karamelline Skrevet 8. august 2011 #6 Skrevet 8. august 2011 Skriver under på denne! Mandler er det eneste som funker for min del nå, etter å ha spist meg lei på love hearts. Syns det er kjempegodt jeg da - må hive innpå litt for at det skal hjelpe.
ninairen Skrevet 8. august 2011 #7 Skrevet 8. august 2011 link tyggetabletter er det eneste som funker på meg. anbefales:)
Nimas Skrevet 8. august 2011 #8 Skrevet 8. august 2011 Enig med de som anbefaler Link tyggetabeletter jeg
miepia30 Skrevet 8. august 2011 #9 Skrevet 8. august 2011 jeg bruker gaviscon både flytende og tbl selv om det smaker pyton. Tar det rett før leggetid ellers er det bare å glemme å få sove.
Kløna Skrevet 8. august 2011 #11 Skrevet 8. august 2011 Jeg tar Gaviscon flytende rett før sengetid. Jeg liker ikke å bruke den på dagen, da man ikke kan spise etter å ha tatt det. Den danner en hinne over magesekken som hindrer syre i å komme opp i spiserøret. Ellers tar jeg link, men jeg sliter med å få de ned... Kjøpte noe som heter Rennie i Sverige. De er mye av det samme som Titralac, og de kan man ta ved behov uten at det er skadelig. Rennie er den som smaker best Tips: Ligg unna sukker (sjokolade er verstingen), sterk mat og brus/saft. Spesielt før leggetid. Jeg prøver å ikke spise eller drikke annet enn vann etter klokken 19. Halsbrann er årsaken til at jeg kun har gått opp 6 kilo hittil (44 dager igjen). Så det er jo godt for noe Lykke til!
salabim Skrevet 8. august 2011 Forfatter #12 Skrevet 8. august 2011 Tusen, tusen takk for mange gode råd! Da skal jeg prøve meg litt fram med det dere foreslår her.
vårbarn75 Skrevet 8. august 2011 #13 Skrevet 8. august 2011 Jeg bruker Silicol, noe som er veldig effektivt.
Divine85 Skrevet 9. august 2011 #14 Skrevet 9. august 2011 Eg brukar både mjølk,lovehearts og link tablettar,og alt det virkar:)
Lillegull2011 Skrevet 9. august 2011 #15 Skrevet 9. august 2011 Har brukt Link tyggetabl. ganske lenge, men nå har de sluttet å virke. Har derfor begynt på Gaviscon mikstur som jeg drikker hver kveld før jeg legger meg og ellers når det står på som verst Utenom dette skal jeg prøve akupunktur for halsbrann på fredag! Er veldig spent på om det hjelper!
Åse❣ Skrevet 9. august 2011 #16 Skrevet 9. august 2011 Samme her, grusomt å ha halsbrann så ofte og spes i om natten. Det som har gjort ting bedre(helt bra er bare å gi opp) for meg er: Dagtid - Sølv extra tyggis (den som smaker som link tyggetabletter), H-melk og Loveharts. Kveld/Natt: Mange puter så hodet/overkroppen ligger høyt om natten og link tyggetabletter. Er oppe og drikker melk om det blir for ille. Skal jo helst ikke ta mer enn to link pr dag så jeg prøver å spare de til natten.. Uansett tar du link(vet ikke hvordan det er med andre ting) så husk å gi beskjed til legen så de kan følge litt ekstra med på jernlageret ditt. Lykke til
Bondejenta Skrevet 10. august 2011 #17 Skrevet 10. august 2011 Høyr her! Flytande GAVISCON! Funker som berre det! Virker umiddelbart!
TM 28 Skrevet 10. august 2011 #18 Skrevet 10. august 2011 Samme her Sverger mest til tyggetablettene selv, jeg syns de smaker kjempegodt =) Går med en halv pakke hver dag. Har flytende også - den hjalp like fort
annemor80 Skrevet 10. august 2011 #19 Skrevet 10. august 2011 Jeg spiste store mengder mandler sist svangerskap, det hjalp, men jeg gikk opp 25 kg totalt og slet med 15 kg ekstra et helt år etter, så det er jo en vurderingssak også Denne gangen har jeg mest halsbrann om kvelden, men så lenge jeg spiser to-tre havreknekkebrød med smør og gulost + melk, så forsvinner det igjen. Kan jo teste det, hehe... (denne gangen er jeg ti kg lettere)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå