Håpefull mars 2012, Varg Skrevet 7. august 2011 #1 Skrevet 7. august 2011 Hvis man finner ut på første ul at fosteret er sykt. Får man da lov til å ta sen abort? Skulle bestille tidlig ul så de kunne finne ut av det tidlig. Men fikk beskjed om at det var lite de kunne se så tidlig.
bondekone med 2+1 GRAVID!!!!!! Skrevet 7. august 2011 #2 Skrevet 7. august 2011 Hvis noe er galt, så vil dere få kjempe masse informasjon og veiledning. Var selv gjennom dette nå i mars, og fikk all mulig informasjon uansett hva utfallet ble. Men lillefrøkna vår var ikke til å redde med operasjoner eller medesiner, så vi fikk selv velge om vi ville bære henne frem for så å miste henne rett etter fødsel, eller avbryte sv.skapet. Jeg valgte det siste. Alle aborter etter uke 12 må det søkes om, å du må igjennom ei nemd. Men er babyen syk så er ikke dette noe problem. De er svært forståelsesfulle og hjelpsomme gjennom alt UANSETT!!!! Håper det ble litt klarere for deg nå.
Håpefull mars 2012, Varg Skrevet 7. august 2011 Forfatter #3 Skrevet 7. august 2011 Huff... Det er nok ikke noe lett valg! Men hva om det har downs eller ryggmargsbrokk. Da kan det jo fint overleve, men har man noe valg da?
Håpefull mars 2012, Varg Skrevet 7. august 2011 Forfatter #4 Skrevet 7. august 2011 Jeg forstår godt at du tok det valget du/dere gjorde
fresh Skrevet 7. august 2011 #5 Skrevet 7. august 2011 Jeg hadde ikke fjernet det om det var sykt, eller om det ikke kunne overlevd etter fødselen. Jeg hadde nok hatt håp og trodd på et mirakel. Downs er hvertfall det jeg ville foretrukket dersom jeg skulle fått en syk unge. de er jo helt hærlige
bondekone med 2+1 GRAVID!!!!!! Skrevet 7. august 2011 #6 Skrevet 7. august 2011 Valget var ikke enkelt, tro du meg!!! Men hjertet var det ikke noe å gjøre med desverre. Jeg hadde ikke noe ønske om å få oppleve den døden som de sa hun kunne få.... Smertefull og langsom... Så derfor valgte vi som vi gjorde. Håper dere forstår at det er et umenneskelig valg å ta, ingen skulle være nødt til det! Sørger ennå, å klarer ikke helt glede meg over det nye barnet jeg bærer ennå, er redd for nye hjertefeil. Men tett oppfølging fra alle hold er en god hjelp:-) Takk og pris for jordmødrene som støtter og hjelper alle gravide!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå